Ponedjeljak, 28 Listopad 2019 01:00

Rukometaši Požege u 7. kolu 1. HRL - Sjever u gostima svladali Vidovec

VIDOVEC - Rukometaši Požege u 7. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Istok gostovali su kod Vidovca kojeg su pobijedili rezultatom 24:27 (10:13). Tako je novi trener Dario Anić nakon osvojenog boda u Požegi protiv jakog Rudara uspio doći i do prve pobjede u svom novom trenerskom mandatu na klupi požeških rukometaša.

Obrana je bila odlična cijelu utakmicu, koju je pratio efikasan napad uz minimum grešaka i bez puno isforsiranih šuteva. Od prve minute Požega je dominirala i diktirala tempo. Vidovec niti jednom nije bio u vodstvu, dok je tek tri puta bio u egalu: početnih 0:0 zatim 1:1 i zadnji put pri rezultatu 9:9.  U 8. minuti rezultat je bio 2:5, malo poslije 3:7 da bi se domaćin vratio na 9:9. Do poluvremena je ponovno 3 razlike (10:13) koje su Požežani očuvali sve do kraja susreta.

Marko Sertić ponovno je bio najbolji pojedinac kod Požege i najbolji strijelac sa 8 pogodaka. Iznimno raspoložen bio je ponovno i vratar Antonio Ćosić koji je cijelu utakmicu branio na visokoj razini, da bi pred kraj u potpunosti "spustio roletu" i u očaj tjeralo domaće napadače.

Požega je ukupno imala 9 sedmeraca (8 realiziranih), a iznimnu mirnoću prilikom izvođenja pokazao je mladi Šimun Banović koji je imao stopostotnu realizaciju 5/5. S novim bodovima Požežani su se odmakli od samog začelja i bodovno se primakli sredini. Liga je izjednačena i velika većina klubova se nalazi unutar 2 do 3 boda.

U sljedećem, 8. kolu u Požegu dolazi posljednji Medveščak (Zagreb) što je priika za nova dva boda i daljnji pomak prema vrhu. Ta utakmica igra se u subotu, 02. 11. 2019. s početkom u 18,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

Prije prvenstvenih obveza RK Požega mora odigrati utakmicu 1. kola Kupa regije Istok protiv RK Viro Virovitica. Taj susret igra se u srijedu 30. 10. 2019. s početkom u 19,30 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

Pobjedu je ostvarila i druga ekipa RK Požega koja je na svom parketu svladala Mladost (Donji Miholjac) rezultatom 35:25 (15:11) u utakmici 6. kola 3. Hrvatske rukometne lige - Istok. Mladi Požežani trenutno su na 3. mjestu sa 10 bodova (5 pobjeda, 1 poraz), a u 7. kolu gostuju u Mikanovcima.

7. kolo 1. HRL sjever

MRK Vidovec - RK Požega 24:27 (10:13)

MRK Vidovec: Žitnjak, Dobovičnik 2, Zrinski, Cafuk, Minđek 1, Car 2, Farc, Melnjak, Pajić, Varšić, Cerovečki, Vincek, Korpar 8, Hirš 10(2), Hajsok 1. Trener: Srećko Horenec.

RK Požega: Ćosić, Banović 5(5), S.Tomas, Baričević, Vlašić, Polanec 1, Gotal, K.Tomas 3, Markanjević, Jurković 1, Grgurić 3, Tukonić, I.Antunović 3, Sertić 8, M.Antunović 3(3), Rajič. Trener: Dario Anić.

Sedmerci: MRK Vidovec 2/3 (Hirš 2/3), RK Požega 8/9 (Banović 5/5, M.Antunović 3/4)

Isključenja: MRK Vidovec 14 minuta (Dobovičnik 2+2, Vincek 2+2, Cafuk, Melnjak, Korpar), RK Požega 8 minuta (Polanec, Jurković, I.Antunović, Sertić)

Suci: Josip Gagula i Mirko Zorko (Zagreb) Nadzornik: Damir Sarajlić (Velika Gorica) Gledatelja: 200.

(Izvor : Službena Facebook stranica Rukometnog kluba Požega)

Pročitano 1335 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 29 Listopad 2019 11:21