Nedjelja, 20 Listopad 2019 02:00

Rukometaši Požege odigrali neodlučeno, 33:33 protiv Rudara u 6. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever

POŽEGA - Rukometaši Požege su u prvoj utakmici pod vodstvom novog trenera Daria Anića koji je tijekom prošlog tjedna preuzeo ekipu napravili iznenađenje i na svom parketu Sportske dvorane Tomislav Pirc osvojili bod protiv velikog favorita Rudara (Rude) u 6. kolu 1. Hrvatske rukometne lige Sjever.

Iako su na poluvremenu bili u zaostatku 2 razlike (16:18) Požežani su odigrali odlično drugo poluvrijeme i u samoj završnici susreta došli do vrijednog boda koji će im dati potrebno samopouzdanje u nastavku sezone.

Nakon lošeg otvaranja Požega je u  6. minuti gubila 3:5. U 9. minuti već je 4:8 za goste, a nakon minute odmora, u 14. minuti je 8:10 da bi tek u 25. minuti Požežani uspjeli doći do izjednačenja kod rezultata 15:15 ali se na odmor ipak ide rezultatom16:18 za goste iz Ruda.

U 32. minuti domaći igrači se približavaju na 17:18, ali nakon toga u 40. minuti već je 20:24 da bi u 46. minuti došli na samo gol minusa (26:27) a u 50. minuti i do izjednačenja kod rezultata 27:27. Iskusni gosti opet preuzimaju stvar u svoje ruke i u zadnju minutu ulaze s prednosti od 31:33.

Tristotinjak ljubitelja rukometa i navijača Požege tada je moglo svjedočiti ludoj završnici uspijeli izjednačiti odnosno, promašiti sedmerac u zadnjoj minuti, pogoditi sedmerac u zadnjoj minuti, obraniti zadnji napad gostiju i osvojiti veliki i važan bod.

Svi požeški rukometaši odigrali  su sjajnu utakmicu treba izdvojiti najbolju partiju Marka Sertića u dresu Požege. Osim standardno dobre igree u obrani odigrao je odlično i u napadu što je okrunio i s devet lijepih pogodaka, sve iz igre.

Marko Antunović pratio ga je sa sedam pogodaka, dok je gol manje postigao njegov brat Ivan, također. Krešo Tomas i Karlo Grgurić poentirali su četiri puta. Kod gostiju Tomislav Štajnkler zabio je devet, a Karlo Skendrović šest pogodaka.

U sljedećem, 7 kolu Požežani gostuju kod u Vidovcu kod istoimenog domaćina, a nakon toga u Požegi u 8. kolu gostuje Medveščak (Zagreb).

Do pobjede je došla i druga ekipa RK Požega koja je u 5. kolu 3. Hrvatske rukometne lige - Istok došla do pobjede na gostovanju u Vinkovcima kod Spačve II rezultatom  25:28 (13:9). U 6. kolu igrači trenera Filipa Bešlića dočekuju RK Mladost (Donji Miholjac).

6. kolo 1. HRL sjever :

RK Požega – RK Rudar 33:33 (16:18)

Požega, Sportska dvorana Tomislav Pirc. Gledatelja 300. Suci: Ivan Grbavac (Makarska) i Siniša Ravlić (Vrgorac) Nadzornik: Boris Crnojević (Kutina)

RK Požega: Ćosić (9 obrana), Banović, Jurković 2, Vlašić, Polanec 1, K.Tomas 4, Gotal, Grgurić 4(1), Baričević, Markanjević, S.Tomas, Rajič (5 obrana), I.Antunović 6, M.Antunović 7(4), Sertić 9, Tukonić. Trener: Dario Anić.

RK Rudar: Cvetković (2 obrane), K.Skendrović 6, Runtas 4, F.Skendrović 1, Kušić, Kišiček, Škiljan, D.Trčak, Tojčić 6(2), Štajnkler 9, Kuhar, Družinec, A.Trčak 2, Žitković (4 obrane), Fresl 5, Jurić. Trener: Zvonimir Bilić.

Sedmerci: RK Požega 5/7 (Marko Antunović 4/5, Grgurić 1/2), RK Rudar 2/3 (Tojčić 2/2, A.Trčak 0/1)

Isključenja: RK Požega 10 minuta (Jurković 2+2, K.Tomas, Tukonić, Anić), RK Rudar 12 minuta (F.Skendrović 2+2+2, Runtas, Škiljan, D.Trčak)