Ponedjeljak, 30 Rujan 2019 02:00

Rukometaši Požege u 3. kolu 1. HRL - Sjever poraženi na gostovanju kod RK Maksimir Pastela

ZAGREB - Nakon poraza u 1. kolu u Čakovcu i domaće pobjede u 2. kolu nad Osijekom rukometaši Požege u 3. kolu poraženi su  u subotu, 28. rujna na gostovanju kod RK Maksimir Pastela rezultatom 30:24 (13:12).

Požežani su odlično otvorili susret i u 3. minuti vodili 0:3. Nakon toga domaćini brzo reagiraju i preokreću na 8:5. Prednost od tri pogotka imali su do 11:8, a tada je krenula serija Požege te se u zadnju minutu ušlo u egalu 12:12. Maksimir je ipak zabio gol za prednost od jednog gola razlike na poluvremenu (13:12).

U drugom dijelu utakmice Požežani su igrali slabije, a domaćini su kaznili sve greške i u jednom trenutku imali najveću prednost od 7 golova razlike (24:17). Igrači trenera Daga Kovačevića su se vratili na 24:21, imali napad i za smanjenje na 2 razlike.

Nakon toga slijedila su dva isključenja gdje je bio kraj nadanjima u bilo kakav preokret jer su Zagrepčani otišli na nedostižnih 27:21 i rješili pitanje pobjednika. Odličan na vratima Požege bio je Antonio Ćosić (obranio i tri sedmerca), dok je drugu utakmicu zaredom mladi Jerko Tukonić također bio jedan od najboljih pojedinaca. Marko Sertić bio je standardno raspoložen i u obrani i u napadu.

U 4. kolu u Požegu stiže RK KTC (Križevci), ekipa koja je jedan od glavnih kandidata za naslov prvaka. Utakmica se igra u subotu, 05. 10. 2019. s početkom u 18,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

Druga ekipa Požege u nedjelju, 29. rujna u SD Tomislav Pirc uvjerljivo je pobijedila ekipu MRK Frankopan (Rokovci - Andrijaševci) rezultatom 37:25 (19:11) u 2. kolu 3. Hrvatske rukometne lige - Istok.

Odličan na vratima bio je Ivan Menđel skupivši 21 obranu, dok je Jerko Tukonić pokazao svu svoju raznovrsnost zabivši 9 pogodaka. Kapetan Marko Gelenčir poentirao je 7 puta dok je Lovro Glasnović postigao 5 lijepih pogodaka. Kod gostiju najučinkovitiji je bio Hrvoje Krupica sa 9 pogodaka. U 3. kolu ekipa trenera Filipa Bešlića gostiuje kod Slavije u Starom Petrovom Selu.

3. kolo 1. HRL sjever :

RK Maksimir Pastela – RK Požega 30:24 (13:12)

Zagreb, Dvorana XV. Gimnazije (MIOC). Gledatelja 78. Suci: Petar Bulum i Nikola Carević (Metković) Nadzornik: Saša Szekely (Zagreb)

RK Maksimir Pastela: Perić 1, Brzica, Periša 5, Lazar 1, Birkić 2, Tičić 1, Turkalj 5, Vrgoč 3, Blažević 3, Obradović, Beliga 1, Vranjković, Jelić, Žganjer 2, Medić 3, Pleš 3. Trener: Matija Bilušić.

RK Požega: Ćosić, Banović 1(1), Jurković 1, Gelenčir, Vlašić, Baričević, Tukonić 3, Gotal, K.Tomas 2, Polanec, Grgurić 4, S.Tomas, I.Antunović 5, Sertić 4, M.Antunović 4(1), Rajič. Trener: Dag Kovačević.

Sedmerci: RK Maksimir Pastela 0/3 (Medić 0/2, Blažević 0/1), RK Požega 2/4 (M.Antunović 1/2, Banović 1/1, Grgurić 0/1)

Isključenja: RK Maksimir Pastela 6 minuta (Turkalj 2+2, Periša), RK Požega 10 minuta (Banović, Baričević, Polanec, M.Antunović, I.Antunović)

(Izvor : Službena Facebook stranica Rukometnog kluba Požega)

Pročitano 1485 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 30 Rujan 2019 13:45