Utorak, 19 Veljača 2019 01:00

Rukometaši Požege pobijedili u gostima RK Nexe II u 10. kolu 2. Hrvatske rukometne lige - Istok

NAŠICE - Rukometni klub Požega nastavio je s pobjedama pa je u desetom kolu, prvom proljetnom na gostovanju kod RK Nexe II u Našicama došao i do desete pobjede u 2. Hrvatskoj rukometnoj ligi - Istok.

Utakmicu su suparnici otvorili u egalu, ali u 19. minuti gost vodi 9:13. U 27. minuti čak i 10:16 no Našičani odigravaju nekoliko lijepih akcija i smanjuju na samo dva pogotka zaostatka. U drugom dijelu cijelo vrijeme je utakmica u egalu i obje momčadi se izmjenjuju u vodstvu.

U 46. minuti domaćini vode i 26:24, a u 48. dolazi do izjednačenja U 52. opet gost vodi 28:29, a dvije minute prije kraja diže na dva razlike 32:34. Nexe je imao prigodu doći do izjednačenja no u zadnjem napadu ne postiže pogodak i teško zarađeni bodovi idu u Požegu

Kod Požege posebno se istakao Daniel Rajič na vratima Požege sa 17 obrana te Ivan Antunović s 9 pogodaka, Krešo Tomas sa 7 i Karlo Grgurić s 8 pogodaka. Kod Nexea najučinkovitiji je bio Marin Greganić s 12 pogodaka dok je Bruno Ćuić zabio 9 komada.

Prvih pet klubova ostvarilo je pobjede na otvaranju drugog dijela sezone tako da je bodovna razlika ostala jednaka. Rukometaši Požege još uvijek imaju velika četiri boda prednosti nad drugoplasiranom Slatinom. Petoplasirana Valpovka upisala je domaće bodove isto kao i Županja, a najuvjerljiviju pobjedu su ostvarili rukometaši Broda nad Slavijom.

Požega u sljedećem kolu dočekuje RK Slaviju (Staro Petrovo selo). Utakmica se igra u subotu, 23. 02. 2019. s početkom u 18,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

Druga ekipa Požege je u nedjelju, 17. 02. 2019. gostovala kod Đakova 2 i ostvarila pobjedu rezultatom 32:34 (16:20) u 14. kolu 3. Hrvatske rukometne lige - Istok.  U sljedećem, 15. kolu Požega II dočekuje RK Zrinski (Bošnjaci). Utakmica se igra u subotu, 23. 02. 2019. s početkom u 16,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

Pročitano 1476 puta Poslijednja izmjena dana Petak, 22 Veljača 2019 13:26