Subota, 13 Prosinac 2014 01:00

Rukometaši Požege pobjedom se oprostili od prvog dijela sezone

POŽEGA - Rukometaši Požege večeras su pred tristotinjak gledatelja u Sportskoj dvorani Grabrik pobijedili RK Borovo u posljednjem, 11. kolu prvog dijela sezone 2. Hrvatske rukometne lige - Sjever. Rezultat je bio 30:26 (18:17) za Požežane. Gosti su se pokazali kao vrlo čvrsta i dobra ekipa te je prvo poluvrijeme proteklo u ravnopravnoj igri. Na odmor se otišlo s jednim pogotkom prednosti za domaće rukometaše. Već je postala tradicija da igrači Požege imaju malo slabiji ulazak u drugi dio utakmice. Tako je bilo i večeras te su gosti u 45. minuti i poveli rezultatom 23:24. Tada su igrači trenera Daria Anića zaigrali kako znaju i u sljedećih desetak minuta serijom 6:0 odlučili pobjednika. U 54. minuti rezultat je bio 29:24 za požeške rukometaše koji su rutinski priveli utakmicu kraju. U borbenoj utakmici najvažnija je pobjeda i dva nova boda pogotovo što u drugom dijelu prvenstva RK Požega ima teži raspored. Prvo ime utakmice kod Požežana bio je Didić sa 8 pogodaka a dobro su mu pomagali Tomičić i Grgurić koji su postigli svaki po 6 pogodaka. Naslov jesenskog prvaka 2. Hrvatske rukometne lige Sjever osvojila je RK Viro Virovitica. Sezona se nastavlja 14. 02. 2015. kada će u Grabriku u sklopu 12. kola gostovati RK Vidovec a nakon toga Požežane očekuju tri teška gostovanja (Garešnica, Ivanska, Brod).

Pročitano 1919 puta Poslijednja izmjena dana Nedjelja, 14 Prosinac 2014 00:31