Ponedjeljak, 26 Studeni 2018 01:00

Rukometaši Požege uvjerljivo svladali Valpovku u 8. kolu 2. Hrvatske rukometne lige - Istok

POŽEGA - Pred tristotinjak gledatelja rukometaši Požege su uvjerljivo na svom parketu svladali Valpovku (Valpovo) u 8. kolu 2. Hrvatske rukometne lige - Istok. Gosti su bili ravnopravni u prvom dijelu susreta ali je u drugom poluvremenu došla do izražaja kvaliteta i fizička priprema domaćih igrača.

Prvi strijelac susreta, ali i najbolji strijelac dosadašnjeg dijela sezone bio je Karlo Grgurić. Uz stopostotnu uspješnost šuta zabio je 10 pogodaka i to sve iz igre. Odlično i borbeno odigrali su i Krešo Tomas (7 pogodaka), te Luka Jurković (6 pogodaka). Važnu ulogu odradio je i vratar Daniel Rajič koji je ušao nekoliko minuta nakon početka drugog dijela i zaključao svoja vrata kad se lomila utakmica. U kratkom roku uspio je obraniti 9 udaraca i biti jedan od kotačića koji je prevagnuo na stranu Požege. Kod gostiju najuspješniji je bio Siniša Ivković sa 6 pogodaka.

Glavni konkurent Požežana ekipa Slatine je u ovom kolu poražena na svom terenu od Županje pa se prednost Požege povećala na 4 boda. U posljednjem, 9. kolu prvog dijela sezone Požežani gostuju u Osijeku kod RK Feniks.

Rezultati 8. kola 2. HRL - Istok : Brod - Nexe 2 32:30 (19:15), Slavija - Feniks 21:32 (13:15), Slatina - Županja 28:34 (14:18), Orahovica - Nova Gradiška 26:32 (10:18), Požega - Valpovka 41:27 (19:18)

RK Požega - RK Valpovka 41:27 (19:18)

Požega, SD Tomislav Pirc. Gledatelja 300. Suci: Tomislav Baić i Mladen Šulekić (Novska) Nadzornik: Mario Ružić (Virovitica)

RK Požega: Ćosić (2 obrane), Grbeš, Jurković 6, Raguž 2, Vlašić 1, Polanec 2, Tomas 7, Gotal 1, Grgurić 10, Gelenčir 2, Markanjević, Franjić (3 obrane), I. Antunović 4, M. Antunović 4(1), Tukonić 2(1), Rajič (9 obrana). Trener: Dag Kovačević.

RK Valpovka: Strahonja, Tomas 3, Goluža 3, Pepić, Popović 5, Pandurić 2, Kiš, Hajmiler 4, Mudrovčić (8 obrana), Pavlović 2, Fumić 2, Vidošić, Lazar (1 obrana), Ivković 6. Trener: Božidar Krišković.

Sedmerci: RK Požega 2/3 (M.Antunović 1/2, Tukonić 1/1), RK Valpovka 0/1 (Pavlović 0/1)

Isključenja: RK Požega 6 minuta (Grbeš 2, Tomas 2, I.Antunović 2), RK Valpovka 8 minuta (Hajmiler 4, Ivković 4)

10. kolo 3. HRL istok :

RK Požega 2 - RK Mikanovci 43:34 (24:16)

RK Požega: Grbeš 7, Mikala, Vlahov, Vlašić 6, Pavlović, Glasnović 2, Mjertan 4, Prskalo, Bajt 1, Conjar, Gelenčir 9(2), Gotal 6, Uremović (3 obrane), Markanjević 3, Tukonić 5, Jakić (13 obrana). Trener: Filip Bešlić.

RK Mikanovci: Kirchbauer, Dončić 1, Keškić 1, Klobučar 3, Petrić 4, Karlić (18 obrana), Peček, Matić 2, Kraljević 2, Gašparović 6, Vukovac 1, Kulaš 13, Barić 1. Trener: Mario Bartolić.

Sedmerci: RK Požega 2/2 (Gelenčir 2/2), RK Mikanovci 1/1 (Kraljević 1/1)

Isključenja: RK Požega 2 2 minute (Glasnović 2), RK Mikanovci 4 minute (Klobučar 2, Barić 2)

Pročitano 1638 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 26 Studeni 2018 13:33