Ponedjeljak, 16 Travanj 2018 02:00

Rukometaši Požege svladali RK Nexe II (Našice) u 17. kolu 2. Hrvatske rukometne lige - Istok

POŽEGA - Rukometaši Požege su u 17. kolu službeno bili gosti iako se utakmica protiv RK Nexe II igrala u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc. Razlog je što su Požežani u prvom dijelu prvenstva na zamolbu Našićana bili domaćini u njihovoj dvorani. Na kraju je ta zamjena domaćinstva dobro došla rukometašima trenera Hrvoja Jurkovića jer sada imaju bolji međusobni omjer s Nexe II (u Našicama je bilo 27:23 za Našice) zbog pogotka više u gostima. Tako će Požega u slučaju da poslije posljednjeg kola bude izjednačena s Našićanima biti bolje plasirana od njih.

Posljednji susret u ovoj sezoni Požežani igraju protiv prvaka Borova. Utakmica se igra u subotu, 21. 04. 2018. s početkom u 18,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

RK Nexe ll - RK Požega 24:28 (15:16)

Požega, SD Tomislav Pirc, gledatelja 250. Suci: Antonio Jurić i Deni Marčinković (Bjelovar) Nadzornik: Igor Noskov (Osijek)

RK Nexe ll: Vulić, Strmečki 3, Malkoč 1, Stošić, R. Šafar, Delić, I. Poljak (16 obrana), Greganić 6(1), Kovačević 5(2), L. Šafar 4, Rinčić, Brnjak, Kvastek 1, Baričević 4(1), M. Poljak, Janeski. Trener: Ivan Tomičić.

RK Požega: Ćosić (12 obrana), Banović 2, Grbeš 1, Jurković 2, Raguž 2, Tomas 6(1), Kiš 4(2), Gotal, Markanjević, Obradović 4, Kosanović, Grgurić 6, Mršić, Gelenčir, M. Antunović 1, Jakić (1 obrana). Trener: Hrvoje Jurković.

Sedmerci: RK Nexe ll 4/6 (Kovačević 2/3, Baričević 1/2, Greganić 1/1), RK Požega 3/4 (Kiš 2/2, Tomas 1/1, Grgurić 0/1)

Isključenja: RK Nexe ll 12 minuta (Vulić 2+2, Baričević 2+2, Stošić 2, Kvastek 2), RK Požega 18 minuta (Obradović 2+2, Ćosić 2, Grbeš 2, Jurković 2, Raguž 2, Tomas 2, Grgurić 2, Gelenčir 2) Plavi karton: Marko Antunović (60. minuta)