Utorak, 17 Listopad 2017 02:00

Rukometaši Požege pobijedili RK Lipu u Lipiku u 2. kolu 2. HRL - Istok

LIPIK - Rukometaši Požege teško su došli do pobjede na gostovanju kod RK Lipa u 2. kolu 2. Hrvatske rukometne lige - Istok. Požežani su loše otvorili utakmicu i bili u zaotatku od pet pogodaka (11:6) ali su do poluvremena uspjeli poboljšati svoju igru i na odmor su otišli sa sva pogotka prednosti (14:16). U drugom dijelu do izražaja je došla bolja fizička priprema požeških rukometaša kao i razlika u kvaliteti.

Luka Jurković, Domagoj Kiš i Karlo Grgurić postigli su po šest pogodaka, dok je Tomislav Raguž dodao pet pogodaka. Kod gostiju najistaknutije ime bio je Alen Smiljčić sa 10 pogodaka.

- "Katastrofalan pristup i podcjenjivanje protivnika u prvih dvadeset minuta utakmice. Odigrali smo samo jedno poluvrijeme, a utakmica se igra 60 minuta" - izjavio je trener Požege Hrvoje Jurković nakon utakmice.

U ostalim susretima 2. kola postignuti su ovi rezultati : Slatina - Borovo 21:25, Županja - Valpovka 30:27, Orahovica - Nexe ll 31:36, Brod - Slavija 30:24. U sljedećem, 3. kolu igrače trenera Hrvoja Jurkovića očekuje derbi protiv drugoplasirane ekipe RK Brod (Slavonski Brod). Utakmica se igra u subotu, u 19,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

RK Lipa - RK Požega 23:34 (14:16)

LIPIK - Školska sportska dvorana, gledatelja 150. Suci: Mladen Šulekić i Tomislav Baić (Novska). Nadzornik: Tomislav Bjelorepa (Bjelovar)

RK Lipa: Sadilek, Macura 1, A.Krucki 1, Gamberger, Bartoluzzi 1, Sommer 1, Šimić, Kešćec, Hlapović 3, Papušek, Lucić 3, Lopar, Z.Krucki, Major, Smiljčić 10(2), Vonić 3(1). Trener: Jaroslav Šeba.

RK Požega: Ćosić, Banović, Jurković 6, Markanjević, Vlašić, Blagojević 3, Kiš 6(5), Jakić, Gelenčir 3, Mršić, Raguž 5, Franjić, Grgurić 6, Obradović, Tukonić 1, Tomas 4. Trener: Hrvoje Jurković.

Sedmerci: RK Požega 5/6 (Kiš 5/5, Raguž 0/1), RK Lipa 3/5 (Smiljčić 2/2, Vonić 1/2, Lucić 0/1)

Isključenja: RK Požega 6 minuta (Blagojević 2 ,Tomas 2, Kiš 2), RK Lipa 6 minuta (A,Krucki 2, Sommer 2, Lopar 2)

(Izvor : Službena facebook stranica RK Požega)

Pročitano 1760 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 17 Listopad 2017 10:23