Utorak, 14 Svibanj 2019 00:00

Članovi Ronilačkog kluba Požega sudjelovali u eko akciji "Za Marjan ispod i poviše" u Splitu

SPLIT - P.I.K. Mornar ove godine obilježava 60. obljetnicu od utemeljenja. Tim povodom organizirali su ekološko-kulturnu manifestacije "ZA MARJAN – ISPOD I POVIŠE" koja je provedena 11. i 12. svibnja za Dan Marjana, a na njoj su sudjelovali i članovi Ronilačkog kluba Požega.

Split je protekli vikend okupio preko 100 ronioca iz 13 klubova, Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Na veliko zadovoljstvo ronioca ove godine na eko akciji čišćenja podmorja nisu izvađene tone smeća, kako se je znalo prije događati doznajemo od Zdenka Oroza, voditelja ronjenja požeškog kluba : "Svijest građana se izgleda budi i otpad se počinje odlagati na za to predviđena mjesta,a ne više obilno odbacivati u vode, prirodu. Na ovoj eko akciji su izvađene uistinu male količine otpada i nadamo se da ćete tako biti i na slijedećim eko akcijama na kojima će članovi našeg kluba sudjelovati u ovoj godini i da će sve te naše eko akcije, apeli, edukacija građana uroditi takvim plodom da ćemo u budućnosti imati više zarona gdje ćemo uživati u prizoru ispod površine koji će biti nezagađen od ljudskog otpada. Na ovoj akciji naš klub su zastupali predsjednik kluba Tomislav Budimir te tri nova člana od kojih je najmlađi član kluba Marko Budimir koji ima 12 godina. Osim njega, nakon položenog tečaja prve zarone su imali i Ivan Kajinić te Boris Knez koji nisu krili oduševljenje iako su im zaroni bili radni, a radost je tim veća što su pomogli ovoj hvalevrijednoj eko akciji".

Slijedeća eko akcija u kojoj će sudjelovati članovi Ronilačkog kluba Požega je u mjesecu lipnju u Trogiru.

Pročitano 546 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 14 Svibanj 2019 08:17