Subota, 11 Svi 2019 02:00

DV Maslačak (Pakrac) osvojio 1. mjesto na 18. Olimpijskom festivalu Dječjih vrtića Požeško - slavonske županije održanom u Pakracu

PAKRAC - Na Gradskom stadionu u Pakracu danas je održan 18. Olimpijski festival Dječjih vrtića Požeško - slavonske županije u organizaciji Požeškog športskog saveza i Sportske zajednice Grada Pakraca te pod pokroviteljstvom Grada Pakraca i Hrvatskog olimpijskog odbora.

Sudjelovalo 9 vrtića sa 10 natjecateljskih ekipa. To su DV Radost Požega, DV Kockica Lipik, DV Maslačak Pakrac, DV Požega (Cvjetna livada Požega i Rudinska), DV Velika, DV Svetog Leopolda Mandića Požega, DV Šareni svijet Požega, DV Kutjevo i DV Tratinčica Pleternica. Ove godine nije se natjecao samo DV Jakšić.

Festival su otvorili gradonačelnica Pakraca Anamarija Blažević, ravnateljica Dječjeg vrtića Maslačak Višnja Klobučar i glavni tajnik Požeškog športskog saveza Željko Mitrović.

Prvo mjesto u ukupnom poretku osvojio je Dječji vrtić Maslačak (Pakrac) sa  97 bodova. Drugo mjesto osvojio je Dječji vrtić Rudinska Požega koji je skupio 89 bodova, treće mjesto Dječji vrtić Radost (Požega) sa 68 bodova, a četvrto Dječji vrtić Svetog Leopolda Mandića sa 63 boda.

U malom nogometu kod dječaka prvo mjesto je osvojilo Maslačak koji je u finalu bio bolji od Kutjeva rezultatom 3:0. Kod djevojčica najuspješnije su kao i prošle godine bile igračice Rudinske koje su u finalu nakon izviđenja šesteraca svladale Radost ukupnim rezultatom 5:4.

U štafeti 4x25 metara kod djevojčica prvo mjesto osvojila je Rudinska, drugo Svetog Leopolda Mandića, a treće Kutjevo. U štafeti 4x25 metara kod dječaka prvo mjesto osvojila je Radost, drugo Rudinska, a treće Velika.

U trčanju na 50 metara kod dječaka prvi je bio Lukas Gacik (Rudinska), drugi Dino Sažić (Maslačak), a treći Stjepan Đurić (Rudinska). U trčanju na 50 metara kod djevojčica prva je bila Gabrijela Lašak (Radost Požega), druga Lara Slako (Kockica), a treća Nicole Marinović (Sv. Leopolda Mandića).

U skoku udalj kod dječaka prvi je bio Karlo Žunčić (Kockica), drugi  Luka Colosetti (Kockica), a treći Mihael Petričević (Šareni svijet). U skoku udalj kod djevojčica prva je bila Gita Gamauf (Kockica), druga Ana Bodolović (Radost), a treća Rahela Kukuruzović (Šareni svijet).

U bacanju loptice kod dječaka prvi je bio Jan Špiranec (Rudinska), drugi Marin Vilus (Velika), a treći Mate Brekalo (Cvjetna livada). U bacanju loptice kod djevojčica prva je bila Magdalena Vuković (Sv. Leopolda Mandića), druga Korina Majc (Maslačak), a treća Lorena Božić (Tratinčica).

Svi natjecatelji dobili su kape, majice, medalje i priznanja za sudjelovanje na početku Festivala. Pehare i medalje najuspješnijim pojedincima i ekipama na svečanom proglašenju uručila je pakračka gradonačelnica Anamarija Blažević.

Pročitano 2314 puta Poslijednja izmjena dana Srijeda, 22 Svi 2019 12:27