Utorak, 07 Veljača 2017 01:00

Stolnotenisači Požege svladali STK Mladost (Petrinja) u 7. krugu 1. Hrvatske stolnoteniske lige - Istok

POŽEGA - U subotu 4. veljače u maloj SD Tomislav Pirc odigran je 7. krug proljetnog dijela prvenstva 1. Hrvatske stolnoteniske lige -  Istok. Igrači Stolnoteniskog kluba Požega ugostili su iskusnu i neugodnu ekipu Mladosti (Petrinja). Utakmica je počela susretom između prvog igrača Požege Frana Mihaljevića i Roberta Ramušćaka koji je igrač Požege nakon početnih problema u prvom setu sigurno dobio rezultatom 3:0.

U drugom nastupu za ekipu Požege je nastupio junior Luka Kovačević protiv prvog igrača Mladosti Alena Anušića, te u skladu s očekivanim upisao poraz rezultatom 0:3.

Nakon toga uslijedio je meč Hrvoja Dujmovića i najiskusnijeg igrača Mladosti Ivana Kneževića kojeg je gostujući igrač dobio rezultatom 3:1, te tako svoju ekipu doveo u vodstvo od 2:1.

Na red je tada došla igra parova koja u ovakvim utakmicama često puta odlučuje o pobjedniku. F. Mihaljević i H. Dujmović nakon velike i neizvjesne borbe u 5 setova pobjeđuju par ekipe Mladosti koji je nastupio u sastavu A. Anušić i I. Knežević i na taj način izjednačuju ukupan rezultat utakmice na 2:2.

Novi krug pojedinačnih utakmica otvorili su Fran Mihaljević i Alen Anušić. Na samom početku ravnopravnog i uzbudljivog meča 1. set odlazi na stranu gostujućeg igrača koji potom osvaja i 2. set. U 3. setu nakon prednosti 5:3 za Anušića, igrač Požege koristi time out, te se u potpunosti vraća u utakmicu i dobiva iduća 3 seta odličnom napadačkom igrom. Upravo u ovom meču vidjelo se iskustvo i snaga igrača Požege koji se iz vrlo nezgodne i neizvjesne situacije u meču uspio vratiti i meč superiorno završiti u svoju korist.

Potom je uslijedio 6. meč između Hrvoja Dujmovića i Alena Ramušćaka. 1. set u fiksu odlazi na stranu gostujućeg igrača, a potom igrač Požege osvaja dva seta za vodstvo od 2:1. Upornom i strpljivom igrom igrač Mladosti osvaja 4. set i produžuje neizvjesnost u konačni ishod utakmice. U petom odlučujućem setu igrač Požege se odvaja i činilo se da ostvaruje nedostižnu prednost od 10:4. Tada igrač Mladosti strpljivom i upornom igrom dobiva 7 narednih poena, te vodstvom od 11:10 dolazi do meč lopte. Ipak igrač Požege dobiva tri naredna poena i ostvaruje pojedinačnu pobjedu rezultatom 3:2 za konačnu pobjedu u utakmici rezultatom 4:2. U ovom susretu treba pohvaliti malobrojnu ali učinkovitu i glasnu publiku koja je imala značajnu ulogu u novoj pobjedi STK Požege.

Ekipa STK Požege u prvoj sezoni svojih nastupa u 1. HL istok zauzima visoko 3. mjesto s dobrim izgledima za konačni visoki plasman.

Druga muška ekipa STK Požege u sastavu Tomislav Lešković, Miroslav Kovačević, Andrej Samarđić i Antonio Lešković u nedjelju je nastupila na 4. turniru 3.HL gdje su upisali 3 nove visoke pobjede nad ekipom Graničara 2(4:0), Brestovca 2(4:1) i Sibinja 2 (4:0). Ovim rezultatom ekipa je zadržala šanse za osvajanje lige u daljnjem tijeku natjecanja.

Iduće nedjelje juniori Požege Luka Kovačević, Ivan Dujmović i Andrej Samarđić nastupaju na 40. Memorijalnom međunarodnom turniru Đuro Dubenik u Dugom Selu gdje će pokušati ostvariti što bolji plasman i skupiti nove bodove za službenu juniorsku rang listu HSTS.

Pročitano 1775 puta Poslijednja izmjena dana Srijeda, 08 Veljača 2017 10:10