Ponedjeljak, 09 Ožujak 2015 01:00

Pobjeda ŽOK Vallis Aurea protiv OK Sisak

POŽEGA - Igračice ŽOK Valis Aurea ostvarile su jučer u Grabriku protiv OK Sisak važnu pobjedu u 13. kolu 1. B. Hrvatske odbojkaške lige Sjever.

Vallisice su pred oko 150 gledatelja slavile rezultatom 3:2 (25:13, 21:25, 23:25, 25:19, 15:9) u setovima protiv direktnog konkurenta za plasman u sredini prvenstvene ljestvice.

Prvi set prošao je u potpunoj dominaciji Požežanki.

U drugom setu došlo je do malog opuštanja kao i u trećem pa su igračice OK Sisak došle do vodstva od 1:2 u setovima.

Nakon toga su domaće igračice počele igrati kako znaju i osvojile četvrti set.

U petom setu koji uvijek može otići na obje strane, kod rezultata 3:3 Požežanke su se počele odvajati i stvarati razliku da bi na kraju i osvojile odlučujući set rezultatom 15:9.

ŽOK Vallis Aurea je trenutno na sedmom mjestu, a u sljedećem, 14. kolu Vallisice gostuju u Zagrebu kod lidera HAOK Mladost 2.

Utakmica se igra u subotu, 14. ožujka s početkom u 14,30 sati.

Nakon toga u Grabriku će u nedjelju, 22. ožujka gostovati trenutno šestoplasirana ekipa OK Varaždin Volley. U tom susretu će Požežanke tražiti nove bodove kako bi se pomakle na ljestvici još koje mjesto prema gore.

Prije ove utakmice druga ekipa ŽOK Vallis Aurea je pred pedesetak gledatelja pobijedila je ŽOK Novu Gradišku rezultatom 3:1 (27:25, 25:22, 23:25, 25:16) u setovima. To je prva pobjeda mlađih Vallisica u dosadašnjim ogledima protiv Gradišćanki čija je prva ekipa među osam najboljih u državi te će nastupiti i u doigravanju za prvaka Hrvatske. Požežanke su trenutno na četvrtom mjestu sa 22 osvojena boda.

ŽOK Vallis Aurea 2 u sljedećem kolu gostuje u Osijeku kod lidera Slavonke lige - skupina A, ekipe ŽOK Osijek 06 III.