Ispiši ovu stranicu
Ponedjeljak, 15 Listopad 2018 02:00

Ekipa Požege osvojila III. Memorijalni odbojkaški turnir "Verica Rebrina"

POŽEGA - Ekipa Požege osvojila je 3. Memorijalni odbojkaški turnir Verica Rebrina koji je jučer održan u  Sportskoj dvorani Tomislav Pirc. U u zanimljivom finalu Požega je slavila rezultatom 2:1 u setovima protiv odlične ekipe iz Nove Gradiške koja je već u četvrtfinalu igrala "finale prije finala" protiv branitelja naslova Obrtničke škole koja je osvojila 2. turnir održan prošle godine.

Tako je Veričina ekipa nakon 1. osvojila i Njen 3. memorijal. Za pobjedničku ekipu igrale su Marijana Devčić, Ana Đurčević Pukner, Andrea Kamenčak, Marina Božić, Nikolina Prpić, Verica Japundžić, Maja Krip i Suzana Ivanković. Posebni gosti ekipe Požege na ovom turniru bili su osmogodišnji blizanci Lovro i Niko Tokić, sinovi njihove dugogodišnje igračice Martine Tokić koja nas je u 42. godini života prerano napustila 09. veljače ove godine nakon što se dvije godine borila s teškom bolesti.

Treće mjesto osvojila je Bolnica koja je rezultatom 2-0 bila bolja od Vallis Auree. Četiri najbolje ekipe nagrađene su peharima i medaljama koje im je uručila Veričina kćer Ivana Koretić koja je i otvorila turnir kada je svakoj ekipi uručila priznanje za sudjelovanje.

Turnir je organizirao Požeški športski savez pod pokroviteljstvom Grada Požege, a dobro su ga odsudili požeški odbojkaški suci Damir Potočnjak, Ruda Đurčević i Milan Trgovčić.

Dogovoreno je da se sljedeće, četvrto izdanje turnira održi sredinom rujna 2019. Tada će se dvorana moći dobiti u dužem terminu pa će moći nastupiti više ekipa. Na 4. Memorijalnom odbojkaškom turniru Verica Rebrina osim 8 ekipa koje su igrale jučer nastupit će i ekipe iz Slavonskog Broda, Osijeka i Zagreba.

III. MEMORIJALNI ODBOJKAŠKI TURNIR VERICA REBRINA

Četvrtfinale

HZZO – Vallis Aurea 0:2 (9:25, 21:25)

Obrtnička – Nova Gradiška 0:2 (19:25, 17:25)

Požega – Policija 2:0 (25:15, 17:25)

Bolnica – Jakšić 2:0 (25:16, 25:22)

Polufinale

Vallis Aurea – Požega 0:2 (10:25, 19:25)

Nova Gradiška – Bolnica 2:1 (25:17, 21:25, 15:8)

Utakmica za 3. mjesto

Vallis Aurea – Bolnica 0:2 (17:25, 22:25)

Finale

Požega – Nova Gradiška 2:1 (21:25, 25:20, 15:10)

Pročitano 2307 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 15 Listopad 2018 11:05