Četvrtak, 07 Svi 2015 02:00

Slavonija se plasirala u finale županijskog nogometnog kupa

PLETERNICA - Nogometaši Slavonije jučer su se plasirali u finale županijskog nogometnog kupa nakon što su u izvođenju jedanaesteraca bili uspješniji od pleterničke Slavije.

Na Stadionu "Stjepan Zdenko Šivo" po lijepom, sunčanom vremenu okupilo se oko 400 ljubitelja nogometa koji su vidjeli tvrdu utakmicu bez puno pravih prilika.

Na odličnom travnjaku Slavija je imala terensku inicijativu tijekom cijele utakmice dok se Slavonija opredijelila za obranu i kontranapade.

U prvom poluvremenu jedinu pravu priliku imao je napadač Slavonije Josip Martinović koji je izašao sam pred vratara Blaškovića ali je pogodio vratnicu.

Pred kraj susreta Slavija je imala dvije najbolje prilike.

Prvo je Duje Tokić izašao sam pred vratara Vasića koji je obranio njegov pokušaj.

U posljednjoj minuti susreta pred Vasića je sam izašao i Tomislav Žuljević ali je vratar Slavonije opet bio uspješniji.

Utakmica je tako nakon regularnih 90 minuta završila bez pogodaka, 0:0.

U izvođenju jedanaestaraca uspješniji su bili gosti koji su se konačnim rezultatom 2:4 plasirali u finale kupa.

Prvi je jedanaeseterac izveo Majstorović ali je Vasić obranio. Za Slavoniju je prvi izveo Tomić koji je bio uspješan.

Nakon toga je Jelčić pogodio vratnicu, a Grbeš pogodio za 0:2.

Vratar Blašković nadmudio je svog kolegu Vasića za 1:2.

Martinović je pogodio za 1:3. Valentić je zabio za 2:3 a konačnih 2:4 postigao je Ivanović.

U isto vrijeme igralo se i drugo polufinale u Pakracu između domaćeg Hajduka i Jakšića.

Gosti su bili uspješniji i rezultatom 2:3 plasirali se u finale. Oba pogotka za Hajduk postigao je Ivica Šugić (18. i 68. minuta) dok su strijelci za Jakšić bili Vlatko Pelan (30), Domagoj Kovačević (37) i Dario Subotić (53).

U 9. minuti utakmice teško se ozljedio napadač Jakšića Željko Parobek pa je utakmica prekinuta desetak minuta.

U finalu kupa igraju se dvije utakmice. Termini su srijeda, 20 svibnja i 03. lipnja.

Ako se klubovi dogovore može se igrati i samo jedna utakmica.

Pročitano 1991 puta Poslijednja izmjena dana Četvrtak, 07 Svi 2015 07:34