Nedjelja, 02 Lipanj 2019 02:00

Slavonija poražena u Bjelovaru u posljednjem, 30. kolu 3. Hrvatske nogometne lige - Istok

BJELOVAR - U posljednjem, 30. kolu 3. Hrvatske nogometne lige - Istok Slavonija je poražena na gostovanju u Bjelovaru od istoimenog domaćina rezultatom 3:1. Požežani su poveli pogotkom mladog napadača Antuna Smojvira već na otvaranju susreta u 7. minuti. Domaćin je do poluvremena izjednačio, a u nastavku utakmice postigao još 2 pogotka i došao do pobjede na oproštaju od ovakvog formata 3. HNL jer Bjelovar zajedno s Koprivnicom i Mladosti (Ždralovi) odlazi u sjevernu skupinu 3 lige.

Prvak Cibalia (Vinkovci) odlazi u 2. HNL pa će uz 12 ostalih klubova iz ove sezone u 3. HNL - Istok u sezoni 2019./2020. igrati još četiri prvopolasirana kluba iz 4. HNL, a to su Graničar (Županja), Kutjevo, Vuteks Sloga (Vukovar) i NAŠK (Našice). Nova trećeligaška sezona počet će 24. kolovoza.

Trener Dalibor Bognar u Bjelovaru nije mogao računati na čak 4 igrača iz prvog sastava (Marko Žuljević, Tomislav Žuljević, Almedin Bundavica, Mario Majstorović), a utakmica nije ni bila rezultatski važna jer je Slavonija i s ovim porazom ostala na 6. mjestu sa 42 boda.

"Plavi s Orljave" u proljetnom dijelu su osvojili 25 bodova (8 pobjeda, 1 remi, 6 poraza) te su uzeli čak 8 bodova više nego u jesenskom dijelu.

Sezona završava finalom Županijskog nogometnog kupa protiv Slavije (Pleternica). koje se igra u srijedu, 05. lipnja s početkom u 19,00 sati na Stadionu u Velikoj.

BJELOVAR – SLAVONIJA 3:1 (1:1)

BJELOVAR, Gradski stadion Bjelovar, suci : Marko Dergez, Edvin Zobec, Matej Mađerić

STRIJELCI: 0:1 A. Smojvir (7), 1:1 Kolar (19), 2:1 Kuprešak (58), 3:1 Ostrman (61)

BJELOVAR: Beljan, Lee, Hajdarović, Rajić (od 75. Mamić), Ostrman, Kuprešak, Kolar, Nikšić, Đipalo (od 71. Blažic), Pelić (od 46. Nreca) TRENER: Alen Mrlzečki

SLAVONIJA: Majetić, Neruda, Nikolaš, Plešić, Marčetić, Šulc, Bognar, Peharda, Karačić (od 60. Zapalac), Božić, A. Smojvir TRENER: Dalibor Bognar

Pročitano 1346 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 03 Lipanj 2019 13:44