Ponedjeljak, 29 Travanj 2019 02:00

Slavonija poražena na gostovanju u Vukovaru u 24. kolu 3. Hrvatske nogometne lige - Istok

VUKOVAR - Nogometaši Slavonije poraženi su na gostovanju u Vukovaru od HNK Vukovar 1991 rezultatom 2:1 u 24. kolu 3. Hrvatske nogometne lige - Istok. Domaći su poveli pogotkom kapetana Ivana Pluma u 5. minuti. Izjednačio je Marko Žuljević u 28. minuti iz kaznenog udarca kojeg je izborio Antun Smojvir. Pobjedu domaćim nogometašima donio je Matej Uhlarik pogotkom u 76. minuti za konačnih 2:1.

Očito je kup utakmica s Kutjevom ostavila traga na igračima Slavonije koji nisu pružili očekivanu igru. Već u 25. minuti ozljedio se glavni veznjak Matias Šulc koji je probao igrati ali ga je trener Dalibor Bognar u 35. minuti morao zamijeniti Mario Majstorovićem koji se također vratio nakon ozljede.

U Vukovar zbog tri žuta kartona nije išao standardni stoper Josip Nikolaš, a ponovno se pokazalo da Slavonija nema širinu u igračkom kadru i da se svaki izostanak zbog kartona ili ozljede osjeti na igri i rezultatima kao što je bio slučaj u izostanku Matiasa Šulca protiv Mladosti (Ždralovi) u prošlom kolu. U ljetnom prijelaznom roku klub će svakako morati dovesti pet, šest igrača koja će biti pojačanja i koja će pomoći da se sljedeća sezona završi u samom vrhu ljestvice.

Šest kola prije kraja "Plavi s Orljave" nalaze se na 9. mjestu sa 32 boda. U sljedećem, 25. kolu Slavonija dočekuje četvrtoplasirano Belišće. Utakmica se igra u subotu, 04. 05. 2019. s početkom u 17,00 sati na Stadionu kraj Orljave.

VUKOVAR 1991 - SLAVONIJA 2:1 (1:1)

VUKOVAR, Stadion u Borovu naselju, gledatelja 50,. Sudac : Mihael Maksimčuk (Slavonski Brod). Pomoćnici : Aleksandar Vuzem (Pribiševci) i Hrvoje Rikert (Slavonski Brod)

STRIJELCI : 1:0 Plum (5), 1:1 M. Žuljević (28 - 11m), 2:1 Uhlarik (76)

VUKOVAR - Đilas, Škarica (od 55. Ulharik), Stojanac, Cerovski, Marinčić, Plum, Brajković (od 89. Ceranić), Tomas, Dragojević, Drahotuski, Rajić. Trener : Željko Mažar.

SLAVONIJA - Bošnjak, Neruda, Plešić (od 69. Karačić), Marčetić, Šulc (od 35. Majstorović), M. Žuljević, Bognar, Peharda, Bundavica, Božić, A. Smojvir (od 57. T. Žuljević). Trener : Dalibor Bognar.

IGRAČ UTAKMICE : Ivan Plum

Pročitano 1246 puta Poslijednja izmjena dana Petak, 03 Svi 2019 08:37