Ponedjeljak, 15 Travanj 2019 02:00

Remi Požege, porazi Dinama i Croatie u 14. kolu 1. Županijske nogometne lige

POŽEGA - U 14. kolu 1. Županijske nogometne lige rezultati su se posložili po željama nogometaša BSK-a iz Buka. Naime, u Požegi je igran derbi Požege i Kaptola koji je završen bez pobjednika što je Bučanima donijelo priliku da dan kasnije pobjedom pobjegnu Kaptolu, a sustignu Požegu.

Derbi na rekreaciji pogotkom je otvorio Miroslav Lujić koji je na asistenciju Jušića završio lijepu akciju Crvenih. U samoj završnici prvog poluvremena Mile Pavelić lijepo pogađa za poravnanje. Otvaranje drugog poluvremena pripalo je gostima, najprije je Valentin Pranjić pogodio za 1:2, a onda najljepši potez utakmice povlači Mirko Soldo koji sa 35 metara lobom povećava vodstvo gostiju. Nije se Požega predala, ubrzo je Matej Zeba iz gužve smanjio na 2:3, da bi samo 4 minute nakon toga domaći dobili priliku za poravnanje. Iz najstrože kazne konačnih 3: 3 postavio je Nikola Miholić. Do kraja su i jedni i drugi imali svoje prigode, no mreže su mirovale za na kraju i najrealnijih 2:2.

Zanimljiv je bio i dvoboj Lipika 1925 i Dinama koji je jako bitan u borbi za plasman u MŽNL sljedeće sezone. Gosti iz Vidovaca su prvi došli do prednosti preko Janjića, no domaćin se brzo vraća u egal iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Alviž. Još brže je Lipik došao do prednosti, samo tri minute nakon poravnanja Jirasek zabija za 2:1, a onda u završnici prvog poluvremena i za 3:1. U 62. minuti Galko samo 5 minuta nakon što je ušao u igru zabija za 4:1 što je definitivno odlučilo pobjednika, pa su gosti preko Bojića uspjeli tek ublažiti poraz.

U nedjelju je BSK rutinski slavio protiv Papuka. Prevelika je razlika u kvaliteti i iskustvu za bilo kakav drugačiji ishod iako su gosti rano poveli nakon krasne kontre koju je pogotkom zaključio mladi Ivan Šubara. To je naljutilo domaćina koji je ubacio u višu brzinu i golovima Blaškovića i Jakovljevića brzo preokrenuo. Početkom drugog dijela nova dva gola BSK-a s potpisom Blaškovića i Podobnika što je praktično značilo kraj utakmice i jedini upitnik je bio koliko će još lopti završiti iza odličnog Ivića. Završile su dvije, jednu je spremio Zeba a drugu Starčević.

Jakšić je upisao pobjedu u Mihaljevcima kojom je stigao do 4. mjesta na ljestvici. Nakon pola sata igre goste je u vodstvo doveo Stipo Jakešević, a pred sam odlazak na odmor prednost je uduplao Maurizio Rezo. U drugom poluvremenu još jedan pogodak za goste, jer kakva bi to bila utakmica Jakšića u kojoj ne zabije i Željko Parobek!?

Nakon što su osigurali ostanak nogometaši Omladinca će pokušat skinuti nekoga iz gornjeg doma. Iako je pobjeda Tim osvježenja zaslužena nije domaćin bio tako daleko od boda. Jedini strijelac u prvom poluvremenu bio je mladi Luka Bilmez, a u 15. minuti nastavka poravnao je Dominik Ribičić. 73. minuta donosi novo vodstvo gostima koje je donio Nikola Bulaja, a onda u posljednjih 5 minuta čak 3 gola. Najprije za goste zabija Luka Šporčić, da bi odmah nakon toga Marko Aračić vratio nadu Omladincu. Ipak, točku na i ove odlične utakmice stavlja stari majstor Ivo Papak koji je zabio za 4:2 u sudačkom dodatku.

U 14 kolu slobodna je bila Mladost (Pavlovci). Utakmice 15. kola igraju se u subotu, 20. 04. 2019. s početkom u 17,00 sati. Sastaju se Jakšić - BSK Buk, Papuk - Lipik 1925, Dinamo - Požega, Kaptol - Omladinac i Tim osvježenje - Mladost (19,00 sati). Slobodna je Croatia.

POŽEGA - KAPTOL 3:3

Požega, Rekracijski centar, 300 gledatelja

Strijelci: 1:0 Lujić, 1:1 Pavelić, 1:2 V. Pranjić, 1: 3 M. Soldo, 2: 3 Zeba, 3: 3 Miholić (11m)

Suci: Hrmić, Stojanović, Berger

Požega: Romić, Miler, Zeba, Janota (od 90. Brus), Miholić, Jušić (od 72. Vučetić), Lujić, Kahanek, Matanović, Kopačević, Solina (od 73. Zeljko) Trener: Željko Mitrović

Kaptol: Mikić, Pavelić, D. Soldo, Parmaković (od 79. Brekalo), Romštein, Pavić, V. Pranjić, T. Pranjić, M. Soldo (od 72. Novak), Darmopil, Sadilek Trener: Krešo Poleti

LIPIK 1925 – DINAMO 4:2

Lipik, Gradski stadion, 100 gledatelja Strijelci: 0:1 Janjić, 1:1 Alviž(11m), 2:1 Jirasek, 3:1 Jirasek, 4:1 Galko, 4:2 Bojić

Suci: Dobraš, Vuković, Mik

Lipik: Zanetti, T. Podunavac (od 62. Gelešić), Lesičak (od 51. Bosnar), Kasapović, Macura, Kovačević, Alviž (od 65. I. Podunavac), Oršić (od 56. Galko), Miladinović, Osmanović, Jirasek (od 78. Jozipović) Trener: Ognjen Kafka

Dinamo: Smoljo, T. Smojvir (od 72. Cvetko), Janković, D. Smojvir, Bilić, Jaroš (od 76. Tomić), Janjić (od 70. Karača), Bojić, Hruškar (od 56. Čolić), Pavić (od 14. Mirosav), Petrović Trener: Ivo Marić

BSK – PAPUK 6:1

Buk, Stadion Hrvatskinja, 100 gledatelja

Strijelci: 0:1 I. Šubara, 1:1 Blašković, 2:1 Jakovljević, 3:1 Blašković, 4:1 Podobnik, 5:1 Zeba, 6:1 Starčević

Suci: Stojanović, Jurišić, Pavličević

BSK: Mazal, Mahulik (od 60. Hel), Bošnjak, Čolak, Jakovljević, Zeba, Blašković, Podobnik (od 68. Buturac), Tvrdy (od 15. Petković), Franjić, Jelić (od 65. Starčević) Trener: Josip Jakovljević

Papuk: Ivić, M. Šubara, Bertolan, Jakobović, Zvekić (od 83. Dalić), Samardžija, I. Šubara (od 71. Čakalić), Legac, Martinović (od 71. Šipura), Foro (od 81. Marčinković), Stipić Trener: Valentin Raguž

OMLADINAC – TIM OSVJEŽENJE 2:4

Čaglin, SRC Čaglin, 100 gledatelja

Strijelci: 0:1 Bilmez, 1:1 Ribičić, 1:2 Bulaja, 1: 3 Šporčić, 2: 3 Aračić, 2:4 Papak

Suci: S. Bošnjak, G. Bošnjak, Matošević

Omladinac: Vidmar, Obradović, Ribičić, Abramović, Bradač, Metlar, Aračić, Poljaković, Rabić (od 69. Ž. Vidmar), Topalović, Brkanović (od 46. Briš) Trener: Tomislav Topalović

Tim osvježenje: Klasić, Brnčić, Šimunović, J. Banožić, Novak, M. Banožić, M. Papak, Šporčić, Bulaja (od 84. I. Papak), Rotim, Bilmez Trener: Ivo Papak

CROATIA - JAKŠIĆ 0: 3