Ponedjeljak, 01 Travanj 2019 02:00

Nogometaši Slavonije pobijedili Vihor (Jelisavac) u gostima u 20. kolu 3. Hrvatske nogometne lige - Istok

JELISAVAC - Nogometaši Slavonije u 20. kolu 3. Hrvatske nogometne lige - Istok su gostovali u Jelisavcu gdje su pobijedili domaći Vihor kojemu je to prvi domaći poraz u ovoj sezoni. Nakon što je u 18. minuti domaćin poveo izjednačio je Matej Peharda u 24. minuti svojim trećim pogotkom u posljednje tri utakmice. Velika tri boda u završnici susreta donio je najbolji klupski strijelac Marko Žuljević pogotkom u 77. minuti za konačnih 1-2.

Slavonija se ovom trećom uzastopnom pobjedom probila sa 12. na 8. mjesto na ljestvici, a petoplasirani Zrinski (Jurjevac) ima samo 3 boda više. Igrači trenera Dalibora Bognara ovim rezultatom su poslali najbolju moguću pozivnicu navijačima da u idućem, 21. kolu podrže nogometaše Slavonije protiv Bedema (Ivankovo) na Stadionu kraj Orljave. Utakmica se igra u subotu, 06. 04. 2019. s početkom u 16,30 sati. Bedem je neporažen već 13 kola u nizu pa Slavonija neće imati nimalo lagan zadatak da ubilježi nova tri boda.

Slavonija je tako nakon skoro pune dvije godine ostvarila prvenstvenu pobjedu u gostima. U jesenskom dijelu Slavonija je tri puta osvojila po bod (Đakovo Croatia, Oriolik Oriovac, Bedem Ivankovo), a u cijeloj prošloj sezoni 2017./2018. u 15 susreta osvojen je samo 1 bod (u Varaždinu kod Varteksa). Posljednju gostujuću prvenstvenu pobjedu nogometaši Slavonije ostvarili su u Belišću (03. 06. 2017.) rezultatom 1:2 u posljednjem, 30. kolu sezone 2016./2017. Pobjedonosni pogodak za Slavoniju postigao je Bruno Boban u 59. minuti.

VIHOR – SLAVONIJA 1:2 (1:1)