Subota, 24 Studeni 2018 01:00

Slavonija pobijedila Bjelovar u 15. kolu 3. Hrvatske nogometne lige - Istok

POŽEGA – Pred stotinjak gledatelja Slavonija je danas na svom Stadionu došla do važna tri boda protiv Bjelovara u posljednjem jesenskom kolu.  Na početku utakmice nije bilo izglednih prilika, a onda je napadač domaćih Marko Žuljević u 34. minuti lijepim udarcem s dvadesetak metara doveo Slavoniju u vodstvo. Nakon toga Slavonija nije uspijevala postići drugi pogodak s kojim bi dobili mirnoću u igri.

U 77. minuti domaći stoper  Matija Sokić je dobio drugi žuti karton i morao napustiti igru. Tada su gosti prijetili izjednačenjem sve do  86. minute kada je stoper gostiju Muniz Ribeiro dobio direktni crveni jer je srušio Žuljevića koji je u jednom kontranapadu išao sam prema golu od sredine igališta. Matej Peharda i Marko Grbeš imali su nakon toga dobre prilike na samom kraju utakmice ali nisu uspjeli postići pogodak.

Slavonija je trenutno na 9. mjestu sa 17 bodova., a tu će i ostati ako Bedem sutra na svom terenu ne pobijedi vodeću Cibaliu.

U 15 odigranih susreta ove jeseni igrači trenera Milana Tomljenovića su ostvarili 4 pobjede, 5 remija i 6 poraza uz negativnu razliku pogodaka 18:22. Iako se nalaze u sredini ljestvice nogometaši Slavonije su od posljednjeplasiranih klubova udaljeni samo 3 boda jer Bjelovar na pretposljednjem, 15. i Vukovar 1991 na posljednjem, 16. mjestu, imaju po 14 bodova.

U prvom proljetnom kolu Slavonija će na svom terenu ugostiti Đakovo Croatiu, a nakon toga Požežani gostuju kod Marsonie u Slavonskom Brodu.

Rezultati 15. kola (24. 11. 2018.) : Marsonia - Oriolik 1-1,  Koprivnica - Đakovo Croatia 4-1, Slavonija - Bjelovar 1-0, Vihor - Čepin 2-0,  Zrinski - Sloga NG 4-3,  Mladost Ždralovi - Slavija 0-0,  Vukovar 1991 - Belišće 1-0, Bedem - Cibalia (25. 11. 2018.).

SLAVONIJA - BJELOVAR 1:0 (1:0)

POŽEGA, Stadion Slavonije, gledatelja 100, sudac : Tomislav Haban (Jarmina), pomoćnici : Franjo Vučko (Otok), Marko Nikolić (Županja), Četvrti sudac : Ivan Menđušić (Vinkovci), delegat : Dejan Kovač (Donji Kraljevec

STRIJELAC : 1:0 Žuljević (34)

SLAVONIJA –Rezo, Nikolaš, Neruda, Majstorović, Marčetić, Žuljević, Sokić, Peharda, Bojić, Božić, Smojvir. Trener : Milan Tomljenović

BJELOVAR – Lebović, Jedvaj, Muniz Ribeiro, Hajdarović, Ostrman, Bošnjak, Dodik, Šantalab, Trupac, Tominac, Mamić. Trener : nema

Crveni kartoni : Sokić (77), Muniz Ribeiro (86)

Igrač utakmice : Marko Žuljević

Pročitano 1949 puta Poslijednja izmjena dana Subota, 24 Studeni 2018 21:38