Ponedjeljak, 15 Listopad 2018 02:00

Požega slavila u Mihaljevcima, Dinamo bolji od Tim osvježenja u 7. kolu 1. ŽNL

POŽEGA – Proteklog vikenda kompletirano je 7. kolo 1. ŽNL Požeško-slavonske. Nogometaši Požege i dalje predvode kolonu sa stopostotnim učinkom u 7 utakmica, a slijedi ih Dinamo sa pet bodova minusa. Po onome što su do sada pokazali Požega i Dinamo, borba za titulu će se vjerojatno i odvijati između spomenutog dvojca, no ne treba još uvijek otpisati niti Kaptol koji je prošle sezone dokazao da se nemoguće može učiniti itekako mogućim.

Jedina utakmica u subotnjem terminu odigrana je u Jakšiću gdje je u goste došao Omladinac i doživio poraz. U samoj završnici prilično rastrganog prvog poluvremena domaćin je nakon jednog prekida došao do prednosti, a strijelac je bio mladi Luka Begić. Otvaranje drugog poluvremena bilo je sjajno za goste iz Čaglina. Nakon prekida na sredini terena stvari na početak svojim golom vraća Robert Nović nakon lijepog šuta sa desetak metara. U 62. minuti obrana Omladinca radi popriličnu glupost, napravili su nepotreban faul na 25 metara iskosa, a kapetan Jakšića Domagoj Kovačević to kapetanski tuče i zabija za konačnih 2:1.

Nogometaši Požege gostovali su u Mihaljevcima kod Croatie te su i sedmu su prepreku uspješno preskočili i s maksimalnim bodovnim učinkom u sljedećem kolu dočekuju BSK. Požega je odradila dobar pucački trening, postigli su 6 pogodaka, doduše vratar Mitrović se malo zaigrao i sam sebi ubacio loptu u mrežu, ali se i iskupio obranivši kazneni udarac u drugom poluvremenu.

U Buku su gostovali nogometaši Lipika, a domaći igrači BSK Buka su upisali minimalnu pobjedu zahvaljujući pogotku Valentina Podobnika iz slobodnog udarca. Bučani su se tako vratili na pobjedničku stazu pred derbi u Požegi, a Lipik je prekinuo seriju od tri vezane pobjede.

Derbi kola igrao se u Vidovcima gdje je Dinamo bio domaćin susjedima iz Kuzmice. El Clasico je potpuno opravdao očekivanja, bio je to dvoboj dvije desetke u kojoj je ona domaća pokazala više i s hat-trickom osigurala pobjedu Dinamu, a sebi status prvog topnika lige. Žuljević je otvorio seriju već u 7. minuti utakmice što je natjeralo goste da krenu prema naprijed, stisnuli su domaćina što im se isplatilo tek u 67. minuti kada je izjednačenje Kuzmičanima donio Luka Rotim. U jeku napada Tim osvježenja stvari u svoje ruke uzima Tomislav Žuljević i s još dva pogotka osigurava Dinamu sva tri boda, a pobjedu je svojim drugim golom u dresu vidovačkog kluba zaokružio Rafael Brezić.

U Velikoj domaći Papuk je upisao treću pobjedu u sezoni protiv Mladosti (Pavlovci) kojima je ovo šesti poraz iz šest odigranih utakmica. Domaći su vodili 3:0 golovima Samaržije te dvojca Šubare Marijana i Ivana, a poraz Mladosti ublažio je Antonio Soldo sa svoja dva pogotka.

U sljedećem 8. kolu dvije utakmice se igraju u subotu, a tri u nedjelju. U subotu, 20. 10. s početkom u 15,30 sati sastaju se u derbiju kola Požega - BSK Buk dok će od 17,30 sati igrati Tim osvježenje - Papuk. U nedjelju, 21. 10. s početkom u 15,30 sati igrat će Omladinac - Croatia, Mladost - Jakšić i Kaptol - Dinamo. Slobodan je Lipik 1925.

JAKŠIĆ – OMLADINAC 2:1 (1:0)

JAKŠIĆ – Igralište Jajare. Gledatelja 70. Sudac Banović (Požega).

STRIJELCI: 1:0 Begić (43), 1:1 Nović (46), 2:1 D. Kovačević (62).

JAKŠIĆ: Ilić, Parobek, Palameta, D. Kovačević, Begić, Šilhan (od 83. Bošnjak), Bošković, Rezo, Penava, Jurić (od 74. Obradović), Kudrnaček (od 46. M. Kovačević).

OMLADINAC: Vidmar, Obradović, Ribičić (od 70. Pejakušić), Bluha (od 74. Vuzem), Brkanović, Aračić, Jelić (od 81. Briš), Katić (od 64. Kovačić), Rabić, Nović, Metlar.

DINAMO – TIM OSVJEŽENJE 4:1 (1:0)

VIDOVCI – Igralište SRC Vidovci. Gledatelja 100. Sudac Mamić (Požega).

STRIJELCI: 1:0 Žuljević (7), 1:1 Rotim (67), 2:1 Žuljević (78), 3:1 Žuljević (83), 4:1 Brezić (86).

DINAMO: Mršić, Hruškar, Lovrić (od 84. Čolić), Karadža (od 46. Janković), Novinc, Bilić, Obradović, Mandić (od 65. Mirosav), Pavić (od 59. Brezić), Žuljević (od 86. Vujnović), Petrović.

TIM OSVJEŽENJE: Klasić, Andričić, Šimunović, J. Banožić, Novak, T. Banožić, M. Banožić, Šporčić (od 84. Maljković), Bulaja, Rotim, Marinović (od 78. Bilmez.

CROATIA – POŽEGA 1:5 (1:3)

MIHALJEVCI – Igralište Grabovac. Gledatelja 100. Sudac Stojanović (Požega).

STRIJELCI: 0:1 Miler (17), 0:2 Kahanek (38), 1:2 Mitrović (41.-ag), 1:3 Kahanek (44), 1:4 Solina (47), 1:5 Matanović (57).

CROATIA: Romić, Ladović, Vasić, Kakuk (od 60. Pilić), Marič, Kopjarević, Kajan, Soldo (od 46. Kavedžija), Rudar (od 60. Bilić), Mijoković, Kelebuda.

POŽEGA: Mitrović, Miler, Zeba (od 78. Zeljko), Kopačević (od 62. Vučetić), Janota (od 62. Lazić), Miholić, Golić (od 62. Jušić), Lujić, Kahanek, Matanović, Solina (od 75. Tanjić).

BSK – LIPIK 1925 1:0 (1:0)

BUK – Igralište Hrvatskinja. Gledatelja 100. Sudac Zec (Požega).

STRIJELAC: Podobnik (4).

BSK: Leist, Arežina (od 73. J. Hel), Buturac (od 80. M. Jakovljević), Bošnjak (od 61. Petković), Čolak, Zeba, Jušić (od 87. Veletić), J. Jakovljević, Podobnik, Tvrdy, Mikšik.

LIPIK 1925: Marinić, F. Kligl, I. Podunavac (od 87. Derenj), Kasapović, Kafka (od 70. T. Podunavac), Lesičak, Jirasek, Jozipović (od 51. K. Kligl), Galko (od 65. Šugić), Osmanović (od 61. Gelešić), Miladinović.

PAPUK – MLADOST 3:2 (1:0)

VELIKA – Igralište SRC Velika. Gledatelja 100. Sudac Brkić (Požega).

STRIJELCI: 1:0 Samaržija (43), 2:0 M. Šubara (54), 3:0 I. Šubara (66), 3:1 Soldo (68), 3:2 Soldo (80).

PAPUK: Raguž, Adžaga, M. Šubara (od 67. Čakalić), Jelić (od 59. Banović), Samaržija, I. Šubara (73. J. Foro), T. Foro, Kljajić, Jakobović, Stipić, Martinović.

MLADOST: Barić, Ilić, Soldo, Mišković, Šilhan, Lucović (od 73. Ćosić), Maras, Kićan, Dražić, Budić, Legac (od 46. Smiljčić).

(Kronika Požeško - slavonska)

Pročitano 1562 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 15 Listopad 2018 14:59