Subota, 13 Listopad 2018 02:00

Slavonija uvjerljivo svladala Vukovar 1991 u 9. kolu 3. Hrvatske nogometne lige - Istok

POŽEGA"Plavi s Orljave" došli su danas do važnih bodova na svom Stadionu uvjerljivom pobjedom nad Vukovarom 1991. Slavonija je u 2. minuti povela 1-0 pogotkom mladog napadača Marka Žuljevića koji je sam izašao pred vratara gostiju Antonia Kavelja i lijepo ga prebacio. Žuljeviću je odličan zadnji pas dao mladi veznjak Marko Karačić koji je konačno dočekao svoju priliku u prvih 11.

U 58. minuti Žuljević je ponovno izašao sam pred vratara i postigao pogodak za 2-0. Asistirao mu je veznjak Mato Marčetić. Nakon šuta Marka Karačića lopta se odbila do Marka Grbeša koji je lijevom nogom zabio za 3-0 u 67. minuti. U 73 minuti Mato Marčetić postiže pogodak za 4:0. Odličnu igru Marko Karačić okrunio je pogotkom za konačnih 5:0 u 80. minuti.

Momčad trenera Milana Tomljenovića se ovom pobjedom vratila u sredinu ljestvice i trenutno se nalazi na 8. mjestu sa 11 bodova. U sljedećem kolu Slavonija gostuje kod trećeplasiranog Belišća, a pred svojim navijačima Požežani će ponovno igrati za dva tjedna kada će u subotu, 27. 10. 2018. s početkom u 14,30 sati u županijskom derbiju ugostiti Slaviju (Pleternica).

Rezultati 9. kola : Slavonija - Vukovar 1991 5:0, Bjelovar - Cibalia 1:3, Đakovo Croatia - Sloga 2:1, Marsonia - Slavija 2:1, Koprivnica - Belišće 2:5, Vihor - Mladost 4:1, Čepin - Oriolik 1:2, Bedem - Zrinski 1:0.

SLAVONIJA - VUKOVAR 1991 5:0 (1:0)

POŽEGA, Stadion Slavonije, gledatelja 150, sudac : Stjepan Barišić (Osijek), pomoćnici : Mario Lončar (Čačinci), Mladen Matić (Virovitica), Četvrti sudac : Krešimir Vidačić (Osijek), delegat : Ivan Andrišić (Satnica)

STRIJELCI: 1:0 Žuljević 82), 2:0 Žuljević (59), 3:0 Grbeš (68), 4:0 Marčetić (73), 5:0 Karačić (80)

SLAVONIJA –Rezo, Zapalac (od 86. Soldo), Plešić, Majstorović, Marčetić, Karačić, Žuljević (od 86. Markanjević), Peharda, Bojić, Grbeš, Smojvir. Trener : Milan Tomljenović

VUKOVAR 1991 – Kavelj, Ceranić, Čupić (od 55. Drahoutski), Stojanac, Dragojević, Mihajlović, Brajković, Tomas (od 67. Jahaj), Prkić, Foro (od 46. Carević), Rajić. Trener : Ivica Radoš

Igrač utakmice : Marko Žuljević

(Foto : Alen Protić, Kronika Požeško - slavonska)

Pročitano 2774 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 15 Listopad 2018 09:38