Utorak, 25 Rujan 2018 02:00

Lipa uvjerljivom pobjedom u Eminovcima u 3. kolu preuzela vodstvo u 3. Županijskoj nogometnoj ligi

POŽEGA – Proteklog vikenda odigrane su sve utakmice 3. kola 3. Županijske nogometne lige. Lipa (Stara Lipa) je gostovala u Eminovcima i uvjerljivo slavila rezultatom 1:4. Tri pogotka postigao je napadač Tomislav Bičanić (67, 73, 85), a jedan je dodao Dario Petrović (79). Poraz domaćina ublažio je Filip Bulaja (82).

Kamen (Vetovo) je uvjerljivo poražen na gostovanju u Biškupcima kod BSK-a rezultatom 3:0. Svi pogodci postignuti su u prvom dijelu. Dvostruki strijelac bio je Pero Vidović (24, 40), a jednom je zabio Mihael Kraljević (37). Tako je Lipa ostala sama na vrhu ljestvice sa maksimalnih 9 bodova, a iza nogometaša iz Stare Lipe su Kamen, BSK i Jovača sa 6 bodova.

Do prvog boda u sezoni stigli su nogometaši Ovčara koji su na svom terenu odigrali neodlučeno protiv Dinama (Badljevina). Luka Hejtmanek je u 11. minuti doveo Dinamo u vodstvo, a četiri minute poslije iz kaznenog udarca Žarko Markota je bio siguran za 1:1. Filip Han je u 54. minuti ponovno doveo goste u vodstvo, a već u 59. Zvonimir Metić je zabio za 2:2. Sudac Josip Baltić je od kraja utakmice isključio dva igrača. U 66. minuti isključen je igrač domaćih Marko Đurina, a 10 minuta poslije i gostujući igrač Stjepan Šepl.

U lokalnom derbiju Jovača (Marino selo) je uvjerljivo u Prekopakri svladala domaću Slavoniju rezultatom 1:4. Već na otvaranju utakmice s dva brza pogotka Božidara Miokovića (4) i Antonia Hrabušickog (7) Jovača je došla do vodstva od 0:2 da bi u 22. minuti Andrej Hrabušicki povećao na 0:3. U 38.minuti zbog drugog žutog kartona isključen je gostujući igrač Danijel Gunjević. Marko Veselovac je u 68. minuti samo potvrdio pobjedu gostiju pogotkom za 0:4 da bi u 82. minuti kapetan Slavonije Igor Eck počasnim pogotkom za 1:4 postavio konačan rezultat. U 88. minuti izravan crveni karton dobio je domaći igrač Ivan Hofman.

Rezultati 3. kola : Slavonija – Jovača 1:4, BSK – Kamen 3:0, Eminovci – Lipa 1:4, Ovčare – Dinamo 2:2. Utakmice 4. kola igraju se u nedjelju, 30. 09. 2018. s početkom u 16,00 sati. Sastaju se Jovača – Dinamo, Lipa – Ovčare, Kamen – Eminovci i Slavonija – BSK.