Četvrtak, 20 Rujan 2018 02:00

Lipa uvjerljivo svladala BSK (Biškupci) u 2. kolu 3. Županijske nogometne lige

POŽEGA – Proteklog vikenda odigrane su sve utakmice 2. kola 3. Županijske nogometne lige. Lipa je na svom igralištu „Ritki gaj“ u Staroj lipi s uvjerljivih 5:1 bila bolja od BSK-a (Biškupci). Na poluvremenu je rezultat bio 1:0, a jedini pogodak postigao je Dario Petrović u 40. minuti. Već u trećoj minuti nastavka susreta na 2:0 je povisio Josip Mijatović, a pobjedu su potvrdili Petrović u 73. i Vedran Zirdum u 78. minuti pogodcima za visokih 4:0. Mihael Kraljević je pogotkom u 82. minuti malo ublažio poraz BSK-a, a konačnih 5:1 postavio je Tomislav Bičanić u 89. minuti.

Kamen je na svom igralištu Grot u Vetovu s uvjerljivih 4:1 bio bolji od Slavonije (Prekopakra). Josip Pavić je u 7. minuti doveo domaće u vodstvo, a prednost je na 2:0 u 29. minuti povećao Ilija Martinović pogotkom za 2:0. Šest minuta poslije Vjekoslav Benković je smanjio na 2:1. U 44. minuti Branimir Perić postigao je pogodak za 3:1, a u 47. minuti Ivica Alavanić je iz kaznenog udarca postavio konačnih 4:1.

Jovača je na svom igralištu rezultatom 3:2 svladala Ovčare. Gosti su došli u Marino selo bez rezervi a poveli su u 25 minuti pogotkom Marka Filipovića. Domaći su izjednačili u 40. minuti autogolom Patricka Lončara, a već u 41. poveli pogotkom Miroslava Miokovića. U zanimljivoj završnici susreta postignuta su sva pogotka. Prvo je Ovčare došlo do izjednačenja u 90 minuti autogolom Antonia Strganca, a već u sljedećem napadu Mateo Štimac postiže pogodak za 3:2 i ostavlja sva tri boda na igralištu „Kod Jovače“.

Dinamo je u Badljevini svladao Eminovce rezultatom 3:1. Domaći su poveli već u 3. minuti pogotkom Danijela Isića. U 65. minuti su gosti pogotkom Patrika Poklavca došli do izjednačenja. Šest minuta poslije Isić svojim drugim pogotkom donosi novu prednost Dinamu, a pobjedu je u 85. minuti potvrdio Andrej Munić pogotkom za konačnih 3:1.

Nakon 2. kola u vodstvu su Kamen sa 8 bodova koliko ima i Lipa na 2. mjestu. Na trećem mjestu su Eminovci sa 3 boda koliko imaju i Dinamo, BSK i Jovača. Bez bodova su Slavonija i Ovčare. Treće kolo igra se u nedjelju, 23. 09. 2018. u 16,30 sati. Sastaju se Slavonija – Jovača, BSK – Kamen, Eminovci – Lipa, Ovčare – Dinamo.