Nedjelja, 16 Rujan 2018 02:00

Slavonija osvojila bod na gostovanju u Oriovcu kod Oriolika u 4. kolu 3. Hrvatske nogometne lige - Istok

ORIOVAC - Prekrasan međužupanijski derbi odigran je u 4. kolu 3. Hrvatske nogometne lige - Istok u Oriovcu između OriolikaSlavonije.  Od prvog sučevog zvižduka nogometaši Oriolika krenuli su agresivno prema vratima gostiju te prijete preko Mijića već u 7. minuti čiji udarac vratar Slavonije Mario Rezo odbija do Jurića koji loptu šalje pokraj gola. Nakon domaće prigode gosti se bude i u dva navrata preko Mateja Peharde prijete raspoloženom vrataru domaćih Hercegu.

U 15. minuti nakon kornera Antonio Jurević najviše skače i dovodi domaće u vodstvo. Slavlje je još trajalo, a gosti iz Požege u 17. minuti drugi put vade loptu iz svoje mreže nakon greške u obrani koju koristi Josip Majstorić i šalje loptu pokraj nemoćnog Reze. Do odmora vrijedi izdvojiti slobodni udarac Matiasa Šulca u 19. minuti kojega Herceg brani i stopostotnu priliku Majstorića u 43. minuti kojom je mogao zapečatiti sudbinu gostiju.

Tek što su se igrači vratili s odmora gostujući hitronogi napadač Matej Peharda se sjurio po desnoj strani primio loptu i kraj nemoćnog Hercega u 46. minuti smanjio prednost domaćina. Uzdrmani Oriovčani prijete preko Jurića u 49.minuti, a onda ih gosti dovode u još teže stanje nakon što je Peharda ubacio na drugu stranu gdje se našao Marko Žuljević i u 50.minuti glavom u padu poravnava rezultat na 2:2.

Nakon totalnog šoka Oriovčani se bude i kreću na sve ili ništa te u 67.minuti nakon solo prodora Barišića koji ulazi u kazneni prostor gdje ga ruši Majstorović zarađuju kazneni udarac, ali Goran Jurić u 68. minuti prebacuje vrata. Do kraja susreta bilo je obostrano nekoliko prigoda za pobjedu, a ponajviše zahvaljujući vrataru Josipu Hercegu koji u 90. minuti brani udarac Ivana Smojvira crveni mogu biti sretni što bod ostaje u Oriovcu. Vrlo lijepa i sadržajna utakmica u Oriovcu u kojoj je uživalo oko 250 gledatelja.

Nakon četiri odigrana kola Slavonija je na 14. mjestu sa 3 osvojena boda koliko imaju i Bjelovar i Koprivnica na 15. i 16. mjestu. Kako je momčad trenera Milana Tomljenovića u prva četiri kola čak tri puta gostovala ovaj rezutat nije zabrinjavajući (3 remija i poraz), a prva prvenstvena pobjeda očekuje se u narednom, 5. kolu kada će u subotu, 22. rujna s početkom u 16,30 sati na Stadionu kraj Orljave gostovati novak u ligi NK Vihor (Jelisavac).

Rezultati 4. kola 3. HNL -Istok (subota, 15. 09. 2018.) : Oriolik - Slavonija 2-2, Bedem - Marsonia 2-2, Belišće - Cibalia 1-3, Mladost - Bjelovar 2-1, Slavija - Sloga 0-1, Zrinski - Đakovo Croatia 2-1, Vukovar 1991 - Čepin 1-2, Vihor - Koprivnica 1-0.

Parovi 5. kola - subota, 22. 09. 2018. u 16,30 sati : Slavonija - Vihor, Sloga - Oriolik, Cibalia - Slavija, Bjelovar - Vukovar 1991, Đakovo Croatia - Mladost, Marsonia - Zrinski, Koprivnica - Bedem. Nedjelja, 23. 09. 2018., 16,30 : Čepin - Belišće.

ORIOLIK - SLAVONIJA 2:2 (2:0)

ORIOVAC, Stadion NK Oriolik, gledatelja 250, sudac Dino Sabljić (Stare Plavnice)

STRIJELCI : 1:0 Jurević (15) 2:0 Majstorić (17) 2:1 Peharda (47) 2:2 Žuljević (51)

ORIOLIK : Herceg 8, Jurević 6,5 (65.Jašarević -), Marušić 7, Kuzmić 6,5 (57.Kokotović 6,5), Mijić 6,5, Jurić 6,5, Majstorić 7, Barišić 7, Lucić 7, Blatančić 6,5 (77.Stahović -), Stubičan 6,5 Trener: Braslav Ostojić 6,5

SLAVONIJA : Rezo 7,5 , Neruda 6,5 , Majstorović 7, Marčetić 6,5 (88.Karačić -), Šulc 7, Žuljević 7,5, Sokić 7, Peharda 8, Soldo 6,5 (46.Grbeš 7), Bojić 7, Smojvir 6,5 Trener: Milan Tomljenović 7

Igrač utakmice: Josip Herceg (Oriolik)

(Izvor: Sportalo.hr)

(Foto : Facebook stranica : NK Oriolik Oriovac)

Pročitano 1983 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 17 Rujan 2018 09:16