Utorak, 04 Rujan 2018 02:00

Parasan u 1. kolu 2. Županijske nogometne lige slavio na gostovanju u Gradcu

POŽEGA - Proteklog vikenda su s natjecanjem krenuli i požeško slavonski drugoligaši. Nakon duge ljetne stanke momčadi su krenule u različitim raspoloženjima, a naravno, različita su raspoloženja i nakon prvog kola.

Najviše razloga za zadovoljstvo imaju u Trenkovu nakon što je Sloga u zanimljivoj utakmici slavila protiv aktualnih prvaka Sulkovaca. Počelo je vatreno, u 5. minuti Prskalo dovodi goste u vodstvo, no nisu ga pošteno ni proslavili a Banović je poravnao na 1:1. U 36. minuti Markanović dovodi Slogu u vodstvo, a gosti u 41. minuti ostaju s igračem manje. Većini momčadi to je značajna prednost, no ne i Slogi koja je znala uvjerljivo gubiti s igračem više u prošloj sezoni, a sve je slutilo na isti scenariji i ovoga puta nakon što je u nastavku Prskalo svojim drugim golom poravnao. Sulkovci su dominirali i bili bliže novom vodstvu, no ipak je Sloga iz kontre u 79. minuti došla do vodstva i pobjede zahvaljujući Marku Drežnjaku.

Graničar iz Zagrađa minimalno je slavio protiv Dinama (Rajsavac) na svom terenu, a strijelac je po običaju bio Željko Turić, a drugi Graničar je u Bučju ugostio Dobrovac i odigrao utakmicu bez golova.

Remizirali su i Croatia i Hrvatski dragovoljac, no tu su gledatelji u Donjoj Obriježi vidjeli 4 pogotka i čak 10 žutih kartona. Sva 4 pogotka pala su u drugom dijelu, a kapetan i najbolji igrač Dragovoljca Pavo Nikolić je poravnanje i bod svojoj momčad donio u drugoj minuti sudačkog dodatka.

Najefikasniji susret odigrali su novaci u ligi Slaven (Gradac) i Parasan. Gosti iz Golobrdaca su na kraju u pravoj golijadi došli do pobjede u jednoj super zanimljivoj utakmici. Najprije su gosti poveli preko Ivankovića, no odmah dvije minute nakon toga Soldo vraća na početak, zatim Slaven vodi golom Marinca ali se dvije minute kasnije gosti vraćaju zahvaljujući Ivičiću. Josip Jurišić na početku drugog poluvremena donosi novu prednost Parasanu, a u 87. minuti Slaven dolazi do izjednačenja golom Valente. Pogađate, dvije minute nakon toga novi pogodak, strijelac je ponovno Ivičić koji je odnio sva 3 boda u Golobrdce.

Trenutni poredak : Parasan 3, Sloga 3, Graničar (Z) 3, Croatia 1, H. Dragovoljac 1, Dobrovac, 1, Graničar (B) 1, Slaven 0, Sulkovci 0, Dinamo 0. U 2. kolu koje se igra u nedjelju, 09. 09. 2018. s početkom u 17,00 sati sastaju se H. Dragovoljac – Sloga, Dinamo – Sulkovci, Parasan – Croatia, Dobrovac – Slaven i Graničar (Z) – Graničar (B)

Rezultati 1. kola 2. ŽNL (02. 09. 2018) : Sloga - Sulkovci 3-2, Graničar (Z) - Dinamo 1-0, Graničar (B) - Dobrovac 0-0, Slaven -Parasan 3-4, Croatia - H. Dragovoljac 2-2.

RASPORED - 2. ŽNL JESENSKI DIO 2018./2019.

1. Nedjelja, 02. 09. u 17,00 : Sloga – Sulkovci, Graničar (Z) – Dinamo, Graničar (B) – Dobrovac, Slaven – Parasan, Croatia – H. Dragovoljac

2. Nedjelja, 09. 09. u 17,00 : H. Dragovoljac – Sloga, Dinamo – Sulkovci, Parasan – Croatia, Dobrovac – Slaven, Graničar (Z) – Graničar (B)

3. Nedjelja, 16. 09. u 16,30 : Sloga – Parasan, Graničar (B) – Dinamo, Slaven – Graničar (Z), Croatia – Dobrovac, Sulkovci – H. Dragovoljac

4. Nedjelja, 23. 09. u 16,30 : Dobrovac – Sloga, Dinamo – H. Dragovoljac, Parasan – Sulkovci, Graničar (Z) – Croatia, Graničar (B) – Slaven

5. Nedjelja, 30. 09. u 16,00 : Sloga – Graničar (Z), Slaven – Dinamo, Croatia – Graničar (B), Sulkovci – Dobrovac, H. Dragovoljac – Parasan

6. Nedjelja, 07. 10. u 16,00 : Graničar (B) – Sloga Dinamo – Parasan, Dobrovac – H. Dragovoljac, Graničar (Z) – Sulkovci, Slaven – Croatia

7. Nedjelja, 14. 10. u 15,30 : Sloga – Slaven Croatia – Dinamo, Sulkovci – Graničar (B), H. Dragovoljac – Graničar (Z), Parasan – Dobrovac

8. Nedjelja, 21. 10. u 15,30 : Croatia – Sloga Dinamo – Dobrovac, Graničar (Z) – Parasan, Graničar (B) – H. Dragovoljac, Slaven – Sulkovci

9. Nedjelja, 28. 10. u 14,30 : Sloga – Dinamo Sulkovci – Croatia, H. Dragovoljac – Slaven, Parasan – Graničar (B), Dobrovac – Graničar (Z)