Ponedjeljak, 14 Svi 2018 02:00

Parasan pobijedio Lipu u derbiju 13. kola 3. Županijske nogometne lige

POŽEGA – Jučer je odigrano pretposljednje, 13. kolo 3. Županijske nogometne lige Požeško – slavonske. U derbiju kola Parasan je na svom Igralištu „Pod selom“ svladao Lipu (Stara Lipa) rezultatom 2:1 i bodovno se izjednačio s Lipom koja je i dalje na prvom mjestu zbog bolje razlike pogodaka ali ako i nakon posljednjeg kola budu izjednačeni naslov će osvojiti Parasan koji ima bolji međusobni omjer (dvije pobjede po 2:1), a to se po Propozicijama natjecanja prvo uzima u obzir.

Parasan je u 57. minuti doveo Filip Ivičić koji prvo nije uspio realizirati jedanaesrerac ali je loptu koju je obranio vratar Dominik Mitrović spremio u mrežu. Vodstvo je povećao Matej Ivanković u 67. minuti, a Mario Bojić je u 78. zabio za 2:1 i donio nadu Lipi koja ipak u posljednjih 12 minuta nije došla do izjednačenja i jednog boda koji bi ih ostavio tri boda ispred Parasana.

U Marinom selu su Jovača i Eminovci odigrali 2:2. Domaćin je poveo pogotkom Antonia Hrabušickog u 16. minuti, a izjednačio je Nikola Obradović u 23. minuti. Jovača je ponovno povela u 44. minuti pogotkom Danijela Gunjevića, a bod Eminovcima donio je Tomislav Kovačević u 89. minuti.

Ovčare su došle do sva tri boda na gostovanju kod Slavonije u Prekopakri. Pogotke za Ovčare postigli su Marko Pačarek, Marko Đurina (2), Žarko Markota (11m) i Željko Mioković dok su za domaće pogotke postigli Dalibor Čakarić (11m), Denis Relota i Anto Meljankić. U ovom kolu slobodan je bio Dinamo (Badljevina).

Posljednje, 14. kolo igra se u nedjelju, 20. 05. 2018. s početkom u 18,00 sati, a sastaju se Lipa - Jovača, Ovčare - Parasan i Dinamo - Slavonija. Slobodni su Eminovci.

PARASAN – LIPA 2:1 (0:0)

GOLOBRDCI , Igralište Pod selom, gledatelja , sudac : Mario Borevac, pomoćnik Jozo Brezicki, delegat : Benjamin Hodulak

STRIJELCI : 1:0 Ivičić (57), 2:0 Ivanković (67), 2:1 Bojić (78)

PARASAN – Mandić, Franikić, Legac, Ivanović, Jurišić, Maričević, Jurčić (od 84. Bertolan), Penava (od 89. Smojvir), Ivičić, Ivanković (od 86. Suton), Krip (od 75. Protić)

LIPA – Mitrović, Čokrlić (od 76. Bojić), Kerepčić (od 67. Polak), Vukić, M. Mijatović, Jurić (od 75. Kovačević), Zirdum, H. Mijatović, Rabić, Petrović

Igrač utakmice : Josip Jurišić