Četvrtak, 10 Svi 2018 02:00

Slavonija uvjerljivo svladala Kaptol u polufinalu Županijskog nogometnog kupa, Slavija bolja od BSK Buka

POŽEGA - Pred oko tristotinjak gledatelja nogometaši Slavonije su jučer na svom Stadionu kraj Orljave svladali Kaptol rezultatom 7:1. Domaćin je mlako ušao u susret pa su gosti prvi došli u vodstvo u 14. minuti preko stopera Mateja Romšteina koji je na drugoj vratnici dočekao oštar ubačaj iskusnog napadača Mile Pavelića.

I narednih desetak minuta prošlo je u nepovezanoj igri Slavonije sve do 28. minute kada je svoje suigrače razbudio mladi veznjak Marko Karačić koji je od centra igrališta nanizao nekoliko igrača Kaptola i na ulasku u šesnaesterac Kaptola prizemnim udarcem desnom nogom svladao vratara gostiju Ivana Mikića. U 36. minuti Karačić je ponovno iznenadio Mikića udarcem iskosa na prvu vratnicu i doveo svoju momčad u vodstvo. Već u sljedećem napadu Marko Grbeš je nakon centaršuta Alena Božića glavom pogodio za 3:1.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, a već na početku nastavka, u 49. minuti Marko Karačić nakon dobrog centaršuta Mateja Puntarića lijevom nogom sjajnim volejom pogađa za 4:1. U 74. minuti Karačić je ponovno zabio iz voleja ali ovaj put desnom nogom. Minutu poslije Krešimir Plešić postiže pogodak za 6:1, a u 87. minuti mladi napadač Robert Gurdon izlazi sam pred Mikića, prebacuje ga i postiže pogodak za konačnih 7:1.

Utakmicu je svakako obilježio sjajni mladi veznjak Slavonije Marko Karačić koji je postigao 4 lijepa pogotka. U drugoj polufinalnoj utakmici koja se u isto vrijeme igrala na pleterničkom Stadionu "Stjepan Zdenko Šivo" domaća Slavija je sa sigurnih 3:0 bila bolja od BSK Buka. Tako će se pod reflektorima Stadiona u Velikoj u utorak, 22. 05. 2018. s početkom u 19,00 sati sastati Slavonija i Slavija. Bit će to repriza zadnja dva finala. U Vidovcima je 2016. nakon jedanaesteraca slavila Slavija, a u Kutjevu je 2017. Slavonija pobijedila rezultatom 2:0.

Trener Slavonije Milan Tomljenović je u nastavku susreta protiv Kaptola dao priliku svim igračima s klupe i može biti zadovoljan izvedbom svoje momčadi pred važni domaći prvenstveni susret 26. kola 3. HNL -Istok protiv Belišća koji se igra u subotu, 12. 05. s početkom u 17,00 sati na Stadionu kraj Orljave. Požežani bi pobjedom u ovoj utakmici napravili velik korak prema ostanku u ligi te iz kluba pozivaju sve navijače i ljubitelje nogometa da daju podršku "Plavima s Orljave" koji u subotu moraju doći do sva tri boda i svladati Belišće.

SLAVONIJA - KAPTOL 7:1 (3:1)

POŽEGA, Stadion kraj Orljave, 09. 05. 2018. Gledatelja 300. Sudac : Alen Dobraš (Ratkovica). Pomoćnici : Oliver Hrmić i Petar Marčinović (Požega). Delegat : Mirko Petrović (Požega)

STRIJELCI : 0:1 Romštein (14), 1:1 Karačić (28), 2:1 Karačić (36), 3:1 Grbeš (37), 4:1 Karačić (49), 5:1 Karačić (74), 6:1 Plešić (75), 7:1 Gurdon (87)

SLAVONIJA - Rezo, Nikolaš, Puntarić, Majstorović, Marčetić (od 67. Plešić), Karačić, Šulc (od 67. Bojić), Grbeš (od 76. Gurdon), Podobnik (od 73. D. Smojvir), Božić (od 54. Neruda), I. Smojvir. Trener : Milan Tomljenović.

KAPTOL - Mikić, Martinović, P. Pranjić, Parmaković, Brekalo, Romštein (od 85. Baketarić), V. Pranjić, T. Pranjić, Lončarević (od 81. Vidić), Darmopil, Pavelić (od 89. Tutić). Trener : Krešo Poleti.

IGRAČ UTAKMICE : Marko Karačić

(Foto : Kronika Požeško - slavonska)

Pročitano 2640 puta Poslijednja izmjena dana Petak, 11 Svi 2018 13:42