Utorak, 08 Svi 2018 02:00

Lipa svladala Eminovce u derbiju 12. kola 3. Županijske nogometne lige, Parasan bolji od Slavonije (Prekopakra)

POŽEGA  - Proteklog vikenda odigrane su sve tri utakmice 12. kola 3. Županijske nogometne lige. U derbiju kola Lipa je na svom terenu "Ritki gaj" u Staroj Lipi s uvjerljivih 5:2 svladala drugoplasirane Eminovce. Lipa je imala vodstvo od 5:0 pogocima Tomislava Jurića (36 -11m), Karla Rabića (44, 50, 70) i Daria Petrovića (68) dok je uvjerljivi poraz Eminovaca s dva pogotka u završnici utakmice malo ublažio iskusni napadač Sebastijan Kalnak (73, 90 - 11m).

Parasan je na svom igralištu "Pod selom"pobijedio 2:1 ali je imao dosta problema u susretu protiv posljednje plasirane Slavonije (Prekopakra). Gosti su poveli pogotkom Valentina Lesičaka u 6. minuti ali je napadač Parasana Matej Ivanković s dva pogotka u 16, i 26. minuti donio prednost domaćinu koji je taj rezultat sačuvao do kraja. Tako je Parasan došao do važnih bodova koji ih ostavljaju u borbi za naslov prvaka. U sljedećem kolu u Golobrdcima u derbiju gostuje Lipa koja trenutno ima 3 boda više. U jesenskom dijelu Parasan je u 6. kolu pogotkom Alena Protića iz 88. minute došao do pobjede nad Lipom u Staroj Lipi rezultatom 1:2. U slučaju pobjede u nedjeljnom derbiju Parasan bi se bodovno izjednačio s Lipom, a imao bi i bolji međusobni omjer što bi Golobrdčanima donijelo naslov prvaka u slučaju istog broja bodova nakon posljednjeg, 14. kola. Nešto će se ipak u tom susretu pitati i igrače Lipe koji su u odličnoj formi i na derbi sigurno ne dolaze s bijelom zastavom.

U posljednjem susretu kola u Badljevini je domaći Dinamo rezultatom 4:1 svladao Jovaču (Marino selo). Gosti su poveli u 30. minuti pogotkom Antonia Hrabušickog i na odmor otišli s vodstvom od 0:1. Do kraja susreta sve je bilo u znaku domaćih igrača koji su pogocima Karla Delača (48), Andreja Nunića (60), Tomislava Grgića (68) i Roberta Topalovića (75) ostvarili uvjerljivu pobjedu.

U 12. kolu slobodne su bile Ovčare. U pretposljednjem, 13. kolu koje se igra u nedjelju, 13. 05. 2018. s početkom u 17,30 sati sastaju se Parasan - Lipa, Slavonija - Ovčare i Jovača - Eminovci. Slobodan je Dinamo.

Posljednje, 14. kolo igra se u nedjelju, 20. 05. 2018. s početkom u 18,00 sati, a sastaju se Lipa - Jovača, Ovčare - Parasan i Dinamo - Slavonija. Slobodni su Eminovci.