Ponedjeljak, 07 Svi 2018 02:00

Slavonija odigrala neodlučeno u Varaždinu kod Varteksa u 25. kolu 3. Hrvatske nogometne lige - Istok

VARAŽDIN - Nogometaši Slavonije jučer su osvojili bod na gostovanju kod Varteksa u 25. kolu 3. Hrvatske nogometne lige - Istok. U lijepoj nogometnoj atmosferi pred oko 500 gledatelja na Stadionu Varteksa prvo poluvrijeme je završilo bez pogodaka i bez pravih prilika. Slavoniju je u vodstvo doveo Matias Šulc pogotkom u 60. minuti, a nakon toga je mladi napadač Ivan Smojvir imao stopostotnu priliku za 0:2 koju nije iskoristio. Domaćinu je bod donio Japanac Hishida Taku pogotkom u 76. minuti. Od 82. minute Požežani su igrali s igračem manje jer je direktan crveni karton dobio Matija Sokić, a vratar Slavonije Mario Rezo je u sudačkoj nadoknadi obranio zicer Matiji Kuharu koji je ostao sam na pet metara od gola gostiju.

Ovo je i prvi osvojeni bod na gostovanjima u ovoj sezoni jer su u prethodnih 12 utakmica Požežani poraženi ali i prvi bod u ovoj proljetnoj polusezoni. Slavonija je trenutno na pretposljednjem 15. mjestu sa 22 boda koliko ima i posljednje Belišće koje u narednom, 26. kolu dolazi u Požegu. Utakmica se igra u subotu, 12. 05. 2018. s početkom u 17,00 sati na Stadionu kraj Orljave.

Belišće je u 25. kolu na svom terenu odigralo neodlučeno 1:1 protiv Oriolika (Oriovac), a istim rezultatom završila je i utakmica Đakovo Croatia - Marsonia (Slavonski Brod). Đakovo trenutno ima 24 boda, Varteks 23, a Slavonija i Belišće bod manje. Upravo te četiri ekipe su najugroženije što se tiče ostanka u ligi, a ispast će samo posljednje plasirana ekipa.

Prije toga nogometaši Slavonije će odigrati polufinale Županijskog nogometnog kupa protiv Kaptola. Taj susret igra se u srijedu, 09. 05. 2018. s početkom u 17,30 sati na Stadionu kraj Orljave.

(Foto : NK Varteks)

Pročitano 2368 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 07 Svi 2018 14:50