Ponedjeljak, 23 Travanj 2018 02:00

Lipa i Parasan domaćim pobjedama u 10. kolu 3. Županijske nogometne lige sustigli vodeće Eminovce

POŽEGA – U nedjelju, 22. 04. 2018. odigrane su sve tri utakmice 10. kola 3. Županijske nogometne lige. Nogometaši Lipe su uvjerljivom pobjedom nad Dinamom (Badlljevina) rezultatom 6:0 izbili na prvo mjesto sa 17 bodova (utakmica manje) koliko imaju i Eminovci na 2. te Parasan (Golobrdci) na 3. mjestu.

Lipa je na svom Igralištu „Ritki gaj“ u Staroj Lipi pitanje pobjednika riješila već u prvom dijelu susreta kad je povela 3:0 a do kraja je tu prednost i udvostručila. Pogotke za Lipu postigli su Karlo Rabić (3), Dario Petrović (23, 50), Vedran Zirdum (35), Marin Mijatović (48) i Mario Bojić (61).

Nogometaši Parasana su na svom terenu „Pod selom“ u Golobrdcima rezultatom 3:2 bili bolji od Jovače (Marino selo). Ponovno je briljirao napadač domaćih Filip Ivičić koji je postigao hat – trick (22., 67., 86 – 11m). Gosti su nakon prvog dijela gubili 1-0, ali su na početku drugog poluvremena došli u vodstvo od 1:2 pogocima Andrije Veselovca (52) i Marka Strganca (55) ali to im na kraju nije bilo dovoljno niti za bod.

Ovčare su na svom terenu odigrale neodlučeno, 3:3 protiv Eminovaca koji su došli u vodstvo već u 5. minuti autogolom Marka Filipovića. Iskusni napadač gostiju Sebastijan Kalnak je u 23. minuti povećao na 0:2 da bi već minutu poslije Žarko Markota smanjio na 1:2. Najbolji strijelac Eminovaca Danijel Varela je u 32. minuti zabio za 1:3. U drugom poluvremenu je domaćin pogocima Željka Mijokovića (73.) i Filipa Martinovića (80) došao do izjednačenja i jednog boda.

U 10. kolu slobodna je bila posljednje plasirana Slavonija (Prekopakra). U sljedećem, 11. kolu koje se igra u nedjelju, 29. 04. 2018. s početkom u 17,00 sati sastaju se Slavonija – Lipa, Eminovci – Dinamo i Jovača – Ovčare (28. 04.) Slobodan je Parasan.