Četvrtak, 16 Studeni 2017 01:00

Kadeti Požege poraženi od Sesveta, a juniori Slavonije od Slaven Belupa u 1. kolu Hrvatskog nogometnog kupa

POŽEGA -  Kadeti Požege i juniori Slavonije jučer su odigrali svoje utakmice 1. kola Hrvatskog nogometnog kupa. Požega je na svom terenu s uvjerljivih 0:11 poražena od Sesveta. Na poluvremenu je rezultat bio 0:2 ali su u drugom dijelu kvalitetniji gosti koji igraju 1. HNL do vrha napunili mrežu Požežana. Sesvete se na ljestvici 1. HNL kadeta nakon 14. kola nalaze na 7. mjestu (od 16. klubova) sa 21 bodom.

Slavonija je na svom Stadionu pružila dobar otpor prvoligašu Slaven Belupo (Koprivnica). Na poluvremenu su juniori Slavonije bili u vodstvu pogotkom Krešimira Jakoubeka iz 10. minute.  Gosti u 49. minuti preko Mladena Mihaela dolaze do izjednačenja, a već u 59. minuti iz slobodnog udarca Matej Resler postiže pogodak za 1:2. Belupo povećava vodstvo pogotkom Slavka Jagarinca u 65. minuti. Venjak domaćih Leon Pandžić lijepim pogotkom sa dvadesetak metara smanjuje na 2:3. Nakon toga gosti u 75. minuti pogotkom Davora Sinjakovića povećavaju prednost na 2:4 a konačan rezultat postavio je Krešimir Jakubek pogotkom za 3:4 u 87. minuti. Do kraja susreta domaći igrači su imali još jednu lijepu priliku za izjednačenje koju nisu iskoristili pa se u 2. kolo očekivano plasirao Slaven Belupo koji je na ljestvici 1. HNL juniora nakon 9. odigranih kola na 2. mjestu sa 20 bodova koliko ima i prvoplasirana Rijeka.

Jučer su svoju utakmicu 1. kola kupa odigrali i kadeti Papuka Velika koji su na svom terenu poraženi od Slaven Belupa rezultatom 0:6.  Kadeti Belupa su na ljestvici 1. HNL kadeta nakon 14. kola na 12. mjestu sa 14 bodova.

U utorak, 21. studenog s početkom u 14,00 sati juniori Požege će na svom terenu igrati protiv NK Otok

(Foto : NK Požega i NK Slavonija)

Pročitano 1852 puta Poslijednja izmjena dana Četvrtak, 16 Studeni 2017 11:55