Ponedjeljak, 23 Listopad 2017 02:00

Lipa i Parasan remizirali u 7. kolu 3. ŽNL, Eminovci osvojili jesenski naslov prvaka

POŽEGA – Nogometaši Lipe (Stara Lipa) u subotu, 21. listopada na gostovanju u Marinom selu kod Jovače odigrali su neodlučeno, 1:1. Domaći su poveli pogotkom Marka Strganca u 36. minuti. Bod Lipio donio je Marin Mijatović pogotkom u 77. minuti. Ostale tri utakmice igrale su se u nedjelju, 22. 10.

Parasan je na svom terenu „Pod selom“ odigrao neriješeno, 2:2 s Ovčarama. Gosti su bili u vodstvu do 85. minute, a oba pogotka je postigao Robert Kovačević (55, 60) Filip Ivičić je smanjio u 68. na 1:2 da bi u 85. minuti iz jedanaesterca donio bod svojim suigračima.U sudačkoj nadoknadi svi igrači Parasana bili su u kaznenom prostoru da ponovno pokušaju u završnici uzeti sva tri boda i preskočiti Lipu u prvenstvu. Nakon dobrog centaršuta Damjana Zdravkovića lopta je prešla na drugu stativu koju je Ivan Bertolan dobro udario glavom no lopta je odsjela na gredi. Bertolan je nakon udarca glavom pao na pod držeći se za nogu i uz bolne uzvike jer mu je noga pukla na dva mjesta. Brzom intervencijom njegovog suigrača Blaža Supana koji je autom ušao u igralište Bertolan je prevežen u Opću županijsku bolnicu Požega gdje mu je pružena stručna pomoć i uspješno je operiran. Želimo Ivanu Bertolanu brz oporavak i povratak na zelene travnjake već u sezoni 2018./2019.

Kiks Lipe iskoristili su Eminovci koji su uvjerljivom pobjedom u Poljani rezultatom 0:6 protiv istoimenog domaćina na Igralištu „kod plinare“ osvojili naslov jesenskog prvaka 3. ŽNL sa dva boda više od najvećeg konkurenta iz Stare Lipe. Pogotke su postigli Patrik Poplavac (10), Ante Abramović (41, 73), Petar Zlatković (50), Danijel Varela (65 i Ivan Japarić (70).

U lokalnom derbiju u Prekopakri na Igralištu Matkovac domaća Slavonija i Dinamo (Badljevina) odigrali su bez pobjednika, 3:3. Gosti su vodili većim dijelom utakmice ali su se na kraju morali zadovoljiti jednim bodom. Sva tri pogotka za Dinamo postigao je Andrej Munić (15, 29, 62) dok su strijelci za domaćina bili Ivan Dumančić (52) i Ivan Hofman (61, 66- 11m).

U prvom proljetnom kolu sastaju se Lipa – Ovčare, Parasan – Dinamo, Slavonija – Eminovci i Poljana – Jovača.

(Foto : NK Eminovci)

Pročitano 2312 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 23 Listopad 2017 12:55