Ponedjeljak, 16 Listopad 2017 02:00

Parasan slavio na gostovanju kod Lipe u gradskom derbiju 6. kola 3. Županijske nogometne lige

POŽEGA – Šesto kolo 3. Županijske nogometne lige donijelo je požeški gradski derbi između Lipe i Parasana na igralištu „Ritki gaj“ u Staroj Lipi. Gosti su poveli pogotkom Mateja Ivankovića u 13. minuti dok je već 6 minuta poslije najbolji strijelac domaćih Goran Bradić vratio stvari na početak pogotkom za 1:1. Utakmica je bila borbena i zanimljiva, a sudac Zdenko Antolović podijelio je čak 7 žutih kartona (od toga 3 Lipi i 4 Parasanu) i 1 crveni karton. Od 49 minute stoper Parasana Nikola Franikić je zbog dva žuta morao napustiti igru, a prvi žuti karton dobio je samo dvije minute ranije. Kada se već činilo da će susret završiti podjelom bodova nakon jednog kornera i gužve u šesnaestercu domaćih ukazao se Alen Protić i pogotkom u 88. minuti donio momčadi iz Golobrdaca pobjedu i sva tri boda, a što je još važnije priključak za vodećim ekipama Eminovcima i Lipom koji sada Parasanu bježe samo 3 boda. Protić je u igru ušao u 80. minuti i na ovoj utakmici se pokazao kao pravi joker s klupe.

Kiks Lipe iskoristili su Eminovci koji su na svom terenu s uvjerljivih 7:1 bili bolji od Jovače (Marino selo) i vratili se nakon jednog kola ponovno na prvo mjesto. Pogotke za „žutu podmornicu“ postigli su Valentin Puklavac (4., 24. – 11m), Danijel Varela (41., 69.), Petar Zlatković (67.) i Ivan Japarić (72.) a gosti su postigli i jedan autogol u 8. minuti. Jedini pogodak za Jovaču postigao je Kristijan Kovačević u 54. minuti.

Ovčare su na svom igralištu rezultatom 3:2 bile bolje od Slavonije (Prekopakra). Sva tri pogotka za domaćina postigao je Zvonimir Metić (26., 48., 69.) dok je jedini pogodak za goste zabio Dalibor Čekarić u 41. minuti.

Istim rezultatom Poljana je u Badljevini svladala domaći Dinamo. Za Poljanu su pogotke postigli Josip Vuković (42.), Luka Kos (56., 77.). Za Dinamo su strijelci bili Andrej Munić (80.) i Karlo Delač (88.). Domaćin je od 70. minute igrao s igračem manje jer je crveni karton dobio Anto Grgić.

Narednog vikenda igraju se utakmice 7. kola koje je i posljednje kolo prvog dijela. U subotu, 21. 10. 2017. s početkom u 15,30 sati sastaju se Jovača – Lipa. Ostale tri utakmice igraju se u nedjelju, 22. 10. s početkom u 15,30 sati. Sastaju se Parasan – Ovčare, Slavonija – Dinamo i Poljana – Eminovci.

(Foto : Kronika Požeško - slavonska)

Pročitano 2844 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 16 Listopad 2017 17:37