Utorak, 10 Listopad 2017 02:00

Pobjeda Požege, porazi Croatie i Dinama u 6. kolu 1. Županijske nogometne lige

POŽEGA – Nakon šest kola došlo je do smjene u vrhu i sada pogled „odozgo“ ima ekipa Lipika. Lipičani su zasluženo slavili u derbiju kola protiv Dinama pred domaćom publikom rezultatom 2:0. Lipik je slovio za blagog papirnatog favorita isključivo zbog domaćeg terena, a pobjedu domaćima donijeli su Šimunović u 28. minuti te Jozipović u 90. minuti kao potvrdu za tri boda i vrh tablice.

Odlična utakmica mogla se pogledati u večernjem terminu u Kuzmici, a glavni akteri bili su domaćin Tim Osvježenje i Croatia koja je imala priliku odnijeti tri boda u Mihaljevce, da bi na kraju svi bodovi ostali u Kuzmici. Domaći su poveli preko Sesara u 11. minuti, a prednost su povećali u 43. minuti preko Novaka. Samo dvije minute kasnije gosti uspijevaju smanjiti rezultat preko Zalera i otići na miran dogovor u svlačionicu. Dogovor u svlačionici očito je razbudio goste koji su žustro krenuli i odmah na startu vratili stvari na početak, strijelac za izjednačenje bio je Bićanić nakon kornera. Uslijedilo je pola sata dobre igre gdje su gosti bili bliže pobjedi, a mladi Nikola Vasić imao je deset minuta prije kraja sve u svojim rukama. Izašao je sam pred vratara odabrao stranu u koju će pucati, a iskusni Klasić ga odlično čita i zaustavlja udarac. Ako se domaći vratar proslavio fantastičnom obranom Vasiću onda se golman Croatije Buturac zasigurno nije proslavio svojom intervencijom samo dvije minute kasnije. Na centaršut koji je išao njemu u ruke reagirao je u maniri našeg reprezentativnog golmana Subašića i samo odbojkaškim potezom spustio loptu Tomislavu Banožiću na glavu kojemu nije bilo teško zabiti za pobjedu i tri boda.

Kutjevo je došlo do svoje treće pobjede, ovoga puta slavili su protiv Mladosti rezultatom 2:0. Kaptol je u derbiju začelja bio bolji od Slavena rezultatom 2:1, a do pobjede ih je vodio iskusni stoper Parmaković sa dva pogotka, dok je za goste iz kaznenog udarca pogodio Nović. Ekipa Papuka nakon lošeg prvenstvenog starta krenula je u pobjednički pohod. U prošlom kolu slavili su protiv Kutjeva, a ovoga puta bolji su bili od Jakšića rezultatom 3:1 te se tako malo odvojili od začelja.

Derbi kola odigran je u Buku gdje su se sastali istoimeni domaćin i branitelj naslova Požega. Domaći su bili jako blizu osvajanja boda, no u 90. minuti Kahanek se pobrinuo da sva tri boda ipak odu u Požegu. Buk je od 84. minute igrao s igračem manje, drugi žuti dobio je Mikšik.

LIPIK 1925 – DINAMO 2:0 (1:0)

LIPIK – Igralište Gradski stadion Lipik. Gledatelja 200. Sudac Brkić (Požega).

STRIJELCI: 1:0 Šimunović (28), 2:0 Jozipović (90).

LIPIK 1925: Zanetti, F. Kligl, K. Kligl (od 53. Josipović), Popović, Šimunović, Macura, Osmanović (od 64. Briševac), Oršić (od 67. Gelešić), Šugić (od 90. Galko), Podunavac, Jozipović. Trener Tomislav Kužilek.

DINAMO: Mršić, Banožić, Lovrić, D. Novak (od 46. Bilić), Nikolaš, Troha, Jaroš, Mandić (od 87. Soldo), Pavić (od 29. A. Novinc od 46. Hruškar), Žuljević, L. Novinc. Trener Ivica Čabraja.

TIM OSVJEŽENJE – CROATIA 3:2 (2:1)

KUZMICA – Igralište Park. Gledatelja 100. Sudac Novinc (Požega).

STRIJELCI: 1:0 Sesar (11), 2:0 M. Novak (43), 2:1 Zaler (45), 2:2 Bićanić (47), 3:2 T. Banožić (82).

TIM OSVJEŽENJE: Klasić, Andričić, J. Banožić, T. Banožić, Novak, Sesar, Papak, Marinović (od 56. D. Brnčić), Šporčić (od 81. Šimunović), M. Novak (od 89. Bulaja), Rašić. Trener Ivo Papak.

CROATIA: Buturac, Soldo, Vasić, Ladović, Šarić, Vučetić (od 86. Kelebuda), Ćosić, Kajan (od 40. Akik), Bićanić (od 77. Vasić), Zaler, Brekalo. Trener Bernard Raguž.

KUTJEVO – MLADOST 2:0 (1:0)

KUTJEVO – Igralište ŠRC Kutjevo. Gledatelja 100. Sudac Mamić (Požega).

STRIJELCI: 1:0 D. Majetić (10), 2:0 J. Budimir (88).

KUTJEVO: I. Majetić, Franjić, J. Budimir, Kordić, Ajman (od 60. Adžić), Čuljak, Paulić, Nemec, Pavić, D. Majetić, Soldo. Trener Ivan Budimir.

MLADOST: Barić, Franjić, Vidović, Đak, Janjić, Petrović, Jagodić, Javorić (od 63. Mišković), Vinković (od 13. Gajić od 53. Soldo), Stanić (od 66. Pavić), Bojić. Trener Ivica Tadić.

KAPTOL – SLAVEN 2:1 (1:0)

KAPTOL – Igralište Sportski park. Gledatelja 150. Sudac Novinc (Požega).

STRIJELCI: 1:0 Parmaković (2), 2:0 Parmaković (58), 2:1 Nović (84.-11m).

KAPTOL: Mikić, Iličić (od 77. Lončarević), Marijanović, Parmaković, Kliček (od 75. Vidić), Romštein, V. Pranjić, Šilhan, Martinović, Darmopil, Pavelić (od 81. Baketarić). Trener Krešo Poleti.

SLAVEN: Perić, Larma, Franjić, Čolak (od 73. Mičević), Vračić, Šinko, Aračić (od 80. Puđ), Nović, Štetić, Cekinović, Miletić (od 59. Peić). Trener Marko Vidakušić.

PAPUK – JAKŠIĆ 3:1 (1:0)

VELIKA – Igralište Sportsko rekreacijski centar Velika. Gledatelja 100. Sudac Hrmić (Požega).

STRIJELCI: 1:0 Bradić (22), 2:0 J. Kljajić (55), 2:1 Tomas (74), 3:1 V. Kljajić (75).

PAPUK: Raguž, Adžaga (od 80. Solić), Šipura, Martinović (od 66. Šubara), Bertolan, Jelić, Foro (od 78. Suljić), J. Kljajić, Bradić (od 31. Zvekić), V. Kljajić, Kolembus (od 81. Jakobović). Trener Draženko Kljajić.

JAKŠIĆ: Bošnjak, Parobek, Penava (od 82. Marić), M. Kovačević, D. Kovačević, Palameta, Brkanović, Vrljić (od 56. Tomas), Šilhan (od 71. Jurić), Rezo, Obradović. Trener Dario Pažin.

BSK – POŽEGA 1:2 (1:1)

BUK – Igralište Hrvatskinja. Gledatelja 100. Sudac Dobraš (Slav. Brod).

STRIJELCI: 0:1 Solina (21), 1:1 Jelić (26), 1:2 Kahanek (90).

BSK: Leist, Jušić, Mikšik, J. Bošnjak, Arežina (od 46. Blašković), Petković, A. Hel, Zeba, Marčinović, Tvrdy, Jelić (od 80. Mat. Jakovljević). Trener nema.

POŽEGA: Romić, Pajić, Kopačević, Zelenika, Miholić (od 87. Miler), Golić, Lujić, Kahanek, Matanović, Solina, Šulc. Trener Željko Mitrović.

CRVENI KARTONI: Zelić (60) (igrač na klupi), Mikšik (84).

(Tekst i foto : Kronika Požeško - slavonska)