Ponedjeljak, 09 Listopad 2017 02:00

Lipa u derbiju 5. kola 3. ŽNL uvjerljivo slavila na gostovanju u Eminovcima

POŽEGA – Proteklog vikenda odigrane su sve utakmice 5. kola 3. Županijske nogometne lige. U derbiju Lipa (Stara Lipa) je slavila na gostovanju u Eminovcima rezultatom 0:3 (0:1) i odvojila se sama na vrhu. Pogotke su postigli Hrvoje Mijatović (21.) i Goran Bradić (50.- 11m, 65.). Od 50. minute Eminovci su igrali s igračem manje jer je zbog drugog žutog kartona domaći stoper Krešimir Hein morao napustiti igru.

Parasan (Golobrdci) je rezultatom 3:5 (2:2) osvojio sva tri boda na gostovanju u Prekopakri kod domaće Slavonije. Pogotke za Parasan na Igralištu „Matkovac“ postigli su Filip Ivičić (26., 36., Nikola Franikić (68.), Damjan Zdravković (79.) i Emanuel Penava (90.). Za domaćina strijelci su bili Dalibor Čakarić (14.) i Srećko Žulj (22., 75.).

Sva tri boda u gostima uzele su i Ovčare koje su rezultatom 0:1 pobijedile Poljanu na njenom Igralištu „Kod plinare“. Jedini pogodak na susretu djelo je Zvonimira Metića (72.).

Jovača (Marino selo) je na svom terenu s minimalnih 1:0 bila bolja od Dinama (Badljevina). Pogodak odluke postigao je Marko Strganac u 50. minuti.

Utakmice 6. kola igraju se u nedjelju, 15. listopada 2017. s početkom u 15,30 sati. U požeškom gradskom derbiju sastaju se trećeplasirana momčad Parasana i lider prvenstva Lipa. U ostalim susretima sastaju se Ovčare – Slavonija, Dinamo – Poljana i Eminovci - Jovača.