Ponedjeljak, 02 Listopad 2017 02:00

Pobjede Požege i Dinama, remi Croatie u 5. kolu 1. Županijske nogometne lige

POŽEGA – Kompletirano je 5. kolo 1. ŽNL požeško-slavonske nakon kojega je Dinamo i dalje neporažen, a novom pobjedom ostao je sam na vrhu, dok je Slaven iz Gradca nakon „nule“ u prva 4. kola uspio upisati prvu prvenstvenu pobjedu i priključiti se ostatku na začelju.

Kišu golova vidjeli su gledatelji u Požegi na Sportsko rekreacijskom centru gdje su se sastali Požega i Kaptol. Požega je slavila pobjedu rezultatom 5:3 uz dva gola Kahaneka i Golića te jednog Zelenike, dok su za Kaptol strijelci bili Martinović, i dva puta Darmopil.

Lipik je nakon četiri uzastopne pobjede došao do podjele bodova i to na gostovanju u Jakšiću, te tako vrh tablice prepustio Dinamu. Poveli su domaći preko iskusnog Parobeka, a konačnih 1:1 postavio je Jozipović.

Isti rezultat bio je i na igralištu Grabovac u susretu Croatie i Mladosti. Poveli su domaćini preko Zalera, a gosti iz Pavlovaca uspijevaju isčupati bod u posljednjim minutama susreta preko Bojića.

Ekipa Papuka došla je do prve prvenstvene pobjede nakon što su ugostili Kutjevo i riješili pitanje pobjednika u prvih 25. minuta. Mladi Matej Šipura doveo je domaćina u vodstvo u 7. minuti, a u 24. minuti na 2:0 postavlja Vidović.

U Gradcu pomalo iznenađujuća pobjeda domaćina i to protiv odlične ekipe Tim osvježenja koja sada gubi korak za vodećima. Dobro je krenulo za goste poveli su preko Novaka u 6. minuti, no sedam minuta kasnije Franjić zabija za 1:1 i vraća stvari na početak. U 63. minuti domaći dolaze do preokreta i vodstva pogotkom Aračića, a odmah nakon toga povećanje prednosti na 3:1 donosi kapetan Nović. Gosti su uspjeli smanjiti prednost u 79. minuti golom Mislava Brnčića, a do kraja susreta Slaven je uspio sačuvati mrežu netaknutom i upisati prva tri boda.

Derbi kola između Dinama i Buka odigran je pred 150 gledatelja koji mogu biti zadovoljni prikazanom na terenu, osim naravno gostiju koji se kući vraćaju praznih ruku. Sve je bilo riješeno u prvom poluvremenu, strijelac za domaće bio je dva puta Žuljević, a za goste iz kaznenog udarca Jure Bošnjak.

Iduće kolo nam donosi zanimljive susrete, Dinamo putuje u Lipik na derbi koji bi Dinamo ukoliko ostvare pobjedu mogao odvojiti na vrhu sa solidnom prednošću za nastavak prvenstva. Buk dočekuje branitelja naslova Požegu koja je pokazala da zna i izgubiti, a ako pobjeđuje zabija 5 komada, dok Tim osvježenje u večernjem terminu čeka Croatiu.

U sljedećem 6. kolu koje se igra 7. i 8. listopada s početkom u 16,00 sati sastaju se (subota) Lipik: Lipik 1925 – Dinamo, Kuzmica: Tim osvježenje – Croatia (18,00h), (nedjelja) Kutjevo: Kutjevo – Mladost, Kaptol: Kaptol – Slaven, Buk: BSK – Požega, Velika: Papuk – Jakšić.

POŽEGA – KAPTOL 5:3 (3:1)

POŽEGA – Igralište ŠRC Požega. Gledatelja 100. Sudac Dobraš (Slav. Brod).

STRIJELCI: 1:0 Kahanek (22), 2:0 Kahanek (37), 2:1 Martinović (45), 3:1 Golić (45+1), 3:2 Darmopil (55), 4:2 Golić (61), 5:2 Zelenika (77), 5:3 Darmopil (80.-11m).

POŽEGA: Romić, Miler (od 83. Tanjić), Škoda (od 72. Bezjak), Zeba, Kopačević, Zelenika, Miholić (od 65. Herceg, od 77. Jušić), Golić, Lujić, Kahanek, Matanović. Trener Željko Mitrović.

KAPTOL: Mikić, Antolović (od 15. Iličić), Marijanović, Vidović, Kliček, P. Pranjić, V. Pranjić, Šilhan, Martinović, Darmopil (od 80. Ciganović), Pavelić. Trener Krešo Poleti.

JAKŠIĆ – LIPIK 1925 1:1 (0:0)

JAKŠIĆ – Igralište Jajare. Gledatelja 100. Sudac Mamić (Požega).

STRIJELCI: 1:0 Parobek (55), 1:1 Jozipović (72).

JAKŠIĆ: Bošnjak, Parobek, Egner (od 90. Jurić), M. Kovačević, D. Kovačević, Penava, Brkanović, Vrljić (od 73. Marić), Šilhan, Rezo, Obradović. Trener Dario Pažin.

LIPIK 1925: Zanetti, F. Kligl, Josipović (od 56. Merkaš), Popović, Šimunović, Macura, Osmanović (od 87. Derenj), Gelešić, Galko (od 62. Briševac), Podunavac, Jozipović. Trener Tomislav Kužilek.

CROATIA – MLADOST 1:1 (0:0)

MIHALJEVCI – Igralište Grabovac. Gledatelja 100. Sudac Brkić (Požega).

STRIJELCI: 1:0 Zaler (59), 1:1 Bojić (90)

CROATIA: Buturac, Domagoj Brekalo (od 65. Akik), Soldo (od 46. Vučetić), Ladović, Šarić, Ćosić, Šipura (od 46. Zaler), Kajan, Bićanić (od 60. Vasić), Brekalo, Marić (od 87. Kelebuda). Trener Bernard Raguž.

MLADOST: Barić, Franjić, Vidović, Đak, Janjić, Petrović (od 86. Kićan), Javorić (od 67. Mišković), T. Vinković (od 80. Pavić), D. Vinković (od 46. Stanić), Gajić (od 53. Markanjević), Bojić. Trener Ivica Tadić.

PAPUK – KUTJEVO 2:0 (2:0)

VELIKA – Igralište Sportsko rekreacijski centar Velika. Gledatelja 250. Sudac Bošnjak (Požega).

STRIJELCI: 1:0 Mat. Šipura (7), 2:0 Vidović (24). PAPUK: Raguž, Adžaga, Mat. Šipura (od 89. Solić), Bertolan (od 58. Zvekić), Jelić (od 90. Bosotin), Foro, Vidović (od 83. Martinović), J. Kljajić (od 75. Đaković), Bradić, V. Kljajić, Kolembus. Trener Draženko Kljajić.

KUTJEVO: I. Majetić, Franjić, J. Budimir, Kordić (od 46. Paulić), A. Budimir, Čuljak, Nemec (od 78. Adžić), Pavić, M. Majetić, D. Majetić, Soldo (od 68. Ajman). Trener Ivan Budimir.

CRVENI KARTON: Marin Majetić (62).

SLAVEN – TIM OSVJEŽENJE 3:2 (1:1)

GRADAC – Igralište Klasije. Gledatelja 100. Sudac Hrmić (Požega).

STRIJELCI: 0:1 M. Novak (6), 1:1 Franjić (13), 2:1 Aračić (63), 3:1 Nović (67), 3:2 M. Brnčić (79).

SLAVEN: Perić, Larma (od 87. Veletić), Franjić, Vračić, Šinko, Marinac, Aračić, Nović, Štetić (od 84. Mičević), Miletić, Cekinović. Trener Marko Vidakušić.

TIM OSVJEŽENJE: Klasić, Andričić, Rašić, J. Banožić, Sesar, T. Banožić, M. Papak, M. Novak (od 71. Marinović), M. Brnčić, Rotim, Šporčić (od 46. D. Brnčić). Trener Ivo Papak.

DINAMO – BSK 2:1 (2:1)

VIDOVCI – Igralište ŠRC Vidovci. Gledatelja 150. Sudac Glavaš (Požega).

STRIJELCI: 1:0 Žuljević (17), 1:1 J. Bošnjak (31.-11m), 2:1 Žuljević (41).

DINAMO: Mršić, Banožić, Lovrić, Novak, Nikolaš, Troha, Jaroš, Mandić, Pavić (od 84. Hruškar), Žuljević (od 90. A. Novinc), L. Novinc. Trener Ivica Čabraja.

BSK: Leist, Jelić (od 77. Holjevac), Mikšik, J. Bošnjak, Petković, A. Hel, Zeba, Tvrdy, Marčinović (od 81. Mat. Jakovljević), Blašković, Arežina (od 46. Jušić). Trener Ivica Pejnović.

(Tekst : Kronika Požeško - slavonska, Foto : Službena facebook stranica NK Požega)

Pročitano 2142 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 02 Listopad 2017 14:34