Utorak, 12 Rujan 2017 02:00

Croatia svladala Požegu, Dinamo uvjerljivo slavio u Pavlovcima u 2. kolu 1. ŽNL

POŽEGA – Kompletirano je 2. kolo 1. ŽNL u kojem smo vidjeli ponovno nekoliko iznenađenja, a u derbiju kola prošlogodišnji prvak doživio je i prvi poraz. U subotnjim utakmicama Kutjevo je na svom terenu uz dosta muke golovima Majetića i Solde pobijedila Slaven iz Gradca rezultatom 2:1, a za goste pogodak je postigao Aračić. U drugom subotnjem susretu koji je imao isto naziv derbija također rezultat 2:1 za domaćina, a akteri su bili Tim Osvježenje i Jakšić. Golove su postigli za domaćina oba puta mladi Domagoj Brnčić dok je za Jakšić strijelac bio Egner.

U nedjelju derbi kola odigran je u Mihaljevcima na stadionu Grabovac gdje je Croatiji došao prošlogodišnji prvak i branitelj naslova Požega, a sva tri boda ipak ostaju u Mihaljevcima. Jedini pogodak na utakmici i slavlje domaćinu donio je „joker s klupe“ Marko Vučetić pet minuta prije kraja utakmice.

U Pavlovcima Mladost je ugostila Dinamo iz Vidovaca koji nisu bili baš dobri gosti i već u prvom poluvremenu utrpali 4 komada domaćinu i upisali tri boda. Dinamo nakon 2 kola ima maksimalni učinak i vodi na tablici sa 6 bodova bez primljenog pogotka. Strijelci na utakmici bili su tri puta Novinc i jedan pogodak postigao je Pavić.

U Kaptolu domaćin je tek u samoj završnici uspio upisati tri boda protiv Papuka. Poveli su gosti preko Jurice Kljajića, da bi pred kraj poluvremena izjednačio stoper Parmaković, a u 89. minuti pobjedu domaćinu je donio još jedan obrambeni igrač Romštein.

Ekipa Lipika uz Dinamo i Tim osvježenje je još jedna ekipa koja nakon 2 kola ima maksimalni učinak, a to je ostvarila nakon teškog gostovanja u Buku i minimalne pobjede. Strijelac za Lipik bio je također igrač s klupe Galko u 63. minuti nakon što je zamijenio ozlijeđenog Osmanovića na polovici prvog poluvremena.

U sljedećem 3. kolu tri utakmice se igraju u subotu, 16. rujna, a tri u nedjelju, 17. rujna s početkom u 16,30 sati.

U subotu se sastaju Lipik 1925 – Kutjevo, Požega – Mladost, Jakšić – Kaptol, a u nedjelju, Papuk – BSK, Dinamo – Tim osvježenje i Slaven – Croatia.

KUTJEVO – SLAVEN 2:1 (0:0)

KUTJEVO – Igralište ŠRC Kutjevo. Gledatelja 100. Sudac Hrmić (Požega)

STRIJELCI: 1:0 – Majetić (63), 1:1 – Aračić (70), 2:1 – Soldo (83).

KUTJEVO: I. Majetić, Jelušić, Hora, Franjić, J. Budimir, A. Budimir, Čuljak, Nemec, M. Majetić, D. Majetić (od 76. Čolak), Soldo. Trener Ivan Budimir.

SLAVEN: Bošnjak, Larma, Puđ, Čolak, Vračić (od 60. Mičević), Šinko (od 90. Raguž), Marinac, Aračić (od 86. Pavleka), Nović, Brekalo (od 64. Soldo), Cekinović (od 80. Peić). Trener Marko Vidakušić.

TIM OSVJEŽENJE – JAKŠIĆ 2:1 (1:0)

KUZMICA – Igralište Park. Gledatelja 100. Sudac Dobraš (Slav. Brod).

STRIJELCI: 1:0 – Brnčić (13), 1:1 – Egner (49), 2:1 – Brnčić (80).

TIM OSVJEŽENJE: Klasić, Andričić, Rašić, J. Banožić, Novak, T. Banožić, M. Papak, Šimunović (od 56. M. Brnčić), Marinović (od 56. M. Novak), Rotim, D. Brnčić. Trener Zdravko Novak.

JAKŠIĆ: Bošnjak, Parobek, Penava, M. Kovačević, D. Kovačević, Palameta, Šilhan, Garić, Marić (od 19. Vrljić), Rezo (od 65. Brus), Egner. Trener nema.

CROATIA – POŽEGA 1:0 (0:0)

MIHALJEVCI – Igralište Grabovac. Gledatelja 150. Sudac Novinc (Požega).

STRIJELCI: 1:0 – Vučetić (85).

CROATIA: Buturac, Brekalo, Soldo (od 84. Kelebuda), Ladović, Šarić, Ćosić (od 46. Akik, od 80. Vasić), Marić, Šipura (od 46. Vučetić), Kajan, Bićanić (od 90. Šolić), Dominik Brekalo. Trener Bernard Raguž.

POŽEGA: Romić, Zeba (od 85. Škoda), Pajić (od 85. Zeljko), Kopačević, Zelenika (od 73. Herceg), Miholić (od 78. Brus), Golić, Lujić, Kahanek, Matanović, Šulc. Trener Željko Mitrović.

MLADOST – DINAMO 0:4 (0:4)

PAVLOVCI – Igralište SRC Pavlovci. Gledatelja 150. Sudac Brkić (Požega).

STRIJELCI: 0:1 – Pavić (5), 0:2 – Novinc (29), 0:3 – Novinc (30), 0:4 – Novinc (42).

MLADOST: Barić, Franjić (od 80. Budić), Vidović, Đak, Mišković, Hlebec (od 74. Pavić), Janjić (od 46. Petrović), Javorić (od 46. Gajić), T. Vinković, D. Vinković, Stanić. Trener Ivica Tadić.

DINAMO: Dumančić (od 22. Mršić), A. Novinc (od 86. Banožić), Lovrić, Troha, Nikolaš, Lončar, Jaroš, Mandić (od 59. Mišić), Pavić (od 70. Novak), Žuljević, L. Novinc (od 77. Hruškar). Trener Ivica Čabraja.

KAPTOL – PAPUK 2:1 (1:1)

KAPTOL – Igralište Sportski Park. Gledatelja 100. Sudac Bošnjak (Požega).

STRIJELCI: 0:1 – J. Kljajić (10), 1:1 – Parmaković (41), 2:1 – Romštein (89).

KAPTOL: Mikić, Antolović (od 60. I. Kljajić), Martinović (od 90. Marijanović), Parmaković (od 78. Ciganović), Kliček, Romštein, Šilhan, Darmopil (od 67. Baketarić), Iličić (od 74. Lončarević), V. Pranjić, Pavelić. Trener Krešo Poleti. PAPUK: Raguž, Šipura, Adžaga (od 87. Solić), Jelić, J. Kljajić, Bradić (od 88. Iličić), V. Kljajić, Šipura (od 61. Banović), Foro, Kolembus, Vidović (od 72. Bertolan). Trener Draženko Kljajić.

BSK BUK – LIPIK 1925 0:1 (0:0)

BUK – Igralište Hrvatskinja. Gledatelja 100. Sudac Banović (Požega).

STRIJELCI: 0:1 – Galko (63).

BSK: Leist, Mikšik (od 65. Jelić), J. Hel (od 65. Mahulik), Bošnjak, Arežina (od 80. Mat. Jakovljević), Petković, A. Hel, Zeba, Tvrdy, Marčinović (od 88. Holjevac), Blašković. Trener Ivica Pejnović.

LIPIK 1925: Zanetti, Gelešić, K. Kligl, F. Kligl, Merkaš, Macura, Osmanović (od 17. Galko), Oršić, Šugić, Podunavac, Jozipović (od 90. Briševac). Trener Tomislav Kužilek.