Ponedjeljak, 04 Rujan 2017 02:00

Pobjede Požege i Dinama (Vidovci) u 1. kolu 1. Županijske nogometne lige - sezona 2017./2018.

POŽEGA - Krenula je nova sezona županijskih prvoligaša 2017./2018. i odmah na startu dogodilo se iznenađenje. Povratnik u prvu ligu Mladost iz Pavlovaca upisala je pobjedu na gostovanju u Jakšiću minimalnim rezultatom. Na poluvremenu utakmice isključen je, odnosno udaljen, trener domaćih Dario Pažin, a odluka o pobjedniku pala je u 88. minuti kada je iskusni Mario Vidović realizirao kazneni udarac i donio Mladost vrijedne bodove.

Požega je šampionski krenula u obranu naslova prvaka, na svom terenu uvjerljivo je slavila protiv Slavena, a trostruki strijelac za Crvene bio je Kahanek, po jedan su zabili Golić i Miholić, a počasni za goste mladi Matko Aračić.

Derbi subotnjeg dijela programa u Lipiku su odigrali istoimeni domaćin i Kaptol. Osmanović je domaće doveo do prednosti u 32. minuti, a deset minuta kasnije stvari na početak vraća Romštein, da bi slavlje Lipiku osigurao Oršić koji je u 78. minuti uspješno izveo kazneni udarac.

Ekipa BSK Buka nakon pobjede u kupu protiv Kutjeva slaviila je i u prvenstvenoj utakmici minimalnim rezultatom, a tri boda donio im je Tomislav Tvrdy.

U Vidovcima su se sastali prošlosezonski rivali u borbi za ostanak Dinamo i Croatia iz Mihaljevaca. Dinamo je nakon dobrih utakmica u kupu i u prvenstvo krenuo sigurnom pobjedom golovima Novinca i Mandića.

U Velikoj pod reflektorima Papuk je ugostio Tim osvježenje, a tri boda odlaze u Kuzmicu. Jedini pogodak na utakmici postigao je Rašić u 64. minuti.

U sljedećem 2. kolu koje se igra 9. i 10. rujna sastaju se (subota, 19,00 sati) Kuzmica: Tim osvježenje – Jakšić, (nedjelja, 17,00 sati), Kutjevo: Kutjevo – Slaven, Mihaljevci: Croatia – Požega, Pavlovci: Mladost – Dinamo, Kaptol: Kaptol – Papuk, Buk: BSK – Lipik 1925.

JAKŠIĆ – MLADOST 0:1 (0:0)

JAKŠIĆ – Igralište Jajare. Gledatelja 100. Sudac Bošnjak (Požega).

STRIJELCI: 0:1 – Vidović (88.-11m).

JAKŠIĆ: Bošnjak, Parobek, Stojanović, M. Kovačević, D. Kovačević, Penava, Šilhan (od 68. Vrljić), Brkanović, Garić, Rezo, Egner. Trener Dario Pažin.

MLADOST: Barić, Franjić, Vidović, Đak, Mišković, Hlebec, Janjić (od 50. Pavić), Javorić, T. Vinković (od 49. Budić), D. Vinković, Gajić (od 82. Markanjević). Trener Ivica Tadić. CRVENI KARTON: Ante Bošnjak (64).

POŽEGA – SLAVEN 5:1 (1:0)

POŽEGA – Igralište ŠRC Požega. Gledatelja 50. Sudac Novinc (Požega).

STRIJELCI: 1:0 – Kahanek (3), 2:0 – Golić (50), 3:0 – Miholić (56), 4:0 – Kahanek (58), 4:1 – Aračić (66), 5:1 – Kahanek (70).

POŽEGA: Romić, Miler (od 58. Tanjić), Kopačević, Zeba, Pajić (od 46. Herceg), Zelenika (od 66. Bezjak), Miholić, Golić, Lujić, Kahanek, Matanović. Trener Željko Mitrović.

SLAVEN: Perić, Puđ, Larma, Čolak, Šinko (od 71. Raguž), Marinac, Mičević (od 52. Aračić), Nović, Soldo (od 84. Pavleka), Peić, Cekinović. Trener Marko Vidakušić.

LIPIK 1925 – KAPTOL 2:1 (1:1)

LIPIK – Igralište Gradski stadion. Gledatelja 50. Sudac Hrmić (Požega).

STRIJELCI: 1:0 – Osmanović (32), 1:1 – Romštein (42), 2:1 – Oršić (78.-11m).

LIPIK 1925: Zanetti, F. Kligl, K. Kligl (od 90. Josipović), Popović, Šimunović, Macura, Osmanović (od 62. Galko), Oršić, Briševac (od 46. Šugić), Jozipović. Trener Tomislav Kužilek.

KAPTOL: Mikić, Iličić (od 82. Antolović), P. Pranjić, Parmaković, Romštein, V. Pranjić, Šilhan, Darmopil (od 85. Baketarić), Pavelić, Lončarević (od 60. Novak). Trener Krešo Poleti.

PAPUK – TIM OSVJEŽENJE 0:1 (0:0)

VELIKA – Igralište SRC Velika. Gledatelja 100. Sudac Dobraš (Slav. Brod).

STRIJELCI: 0:1 – Rašić (64). PAPUK: Raguž, Adžaga, Jelić, Foro, Iličić (od 46. Maras), J. Kljajić, Bradić (od 66. Banović), Mat. Šipura, V. Kljajić, Mar. Šipura (od 46. Vidović), Kolembus (od 73. Bertolan). Trener Draženko Kljajić.

TIM OSVJEŽENJE: Klasić, Andričić, Rašić, J. Banožić, Novak, T. Banožić, M. Papak (od 90. Bulaja), Šimunović (od 68. I. Papak), Marinović, Rotim, Brnčić (od 78. Barišić). Trener Zdravko Novak.

DINAMO - CROATIA 2:0 (2:0)

VIDOVCI – Igralište ŠRC Vidovci. Gledatelja 100. Sudac Glavaš (Požega).

STRIJELCI: 1:0 – Novinc (23), 2:0 – Mandić (38).

DINAMO: Dumančić, A. Novinc, Lovrić, Troha (od 84. Novak), Bilić, Lončar, Jaroš, Mandić, Pavić (od 83. Stanušić), Žuljević, L. Novinc (od 80. Mišić). Trener Ivica Čabraja.

CROATIA: Brekalo, Vasić (od 54. Akik), Ladović, Šarić, Vučetić (od 40. Kelebuda), Marić, Šipura, Kajan (od 70. Šolić), Bićanić, Dom. Brekalo, Čosić. Trener Bernard Raguž.

BSK BUK – KUTJEVO 1:0 (0:0)

BUK – Igralište Hrvatskinja. Gledatelja 100. Sudac Novinc (Požega).

STRIJELCI: 1:0 – Tvrdy (60). BSK: Leist, Mikšik (od 86. Mahulik), J. Hel (od 59. Jelić), Bošnjak, Arežina, Petković, A. Hel, Jušić (od 71. Jakovljević), Marčinović (od 81. Mar. Jakovljević), Tvrdy, Blašković (od 76. Holjevac). Trener Danijel Hel.

KUTJEVO: Majetić, Hora (od 46. Pavić), Franjić, J. Budimir, Kordić (od 64. Adžić), A. Budimir, Čuljak, Paulić, Nemec, Majetić, Soldo. Trener Ivan Budimir.