Ponedjeljak, 15 Svi 2017 02:00

Pobjeda Požege, porazi Dinama i Croatie u 19. kolu 1. ŽNL

POŽEGA – Odigrano su svi susreti 19. kola 1. ŽNL Požeško-slavonske, a rezultati su očekivani.

U subotu su odigrana dva susreta, Lipik je kao domaćin slavio protiv oslabljenog, ali i brojčano inferiornog Tim osvježenja, dok je Požega na impresivan način najavila polufinale kupa. U Lipiku je bilo vrlo uzbudljivo, na kraju su bodovi ostali domaćinu koji je sada i matematički potvrdio ostanak, iako je odavno jasno da to nije upitno. Poveli su gosti iz Kuzmice u samom otvaranju, a u završnici prvog poluvremena gosti poravnavaju. Odluka o pobjedniku pala je na kraju utakmice iz kaznenog udarca.

Požega je u drugom poluvremenu utakmice u Jakšiću “masakrirala” svog domaćina i na najbolji mogući način spremila se za polufinale kupa protiv Slavije. U prvom dijelu Jakšić je dobro parirao gostima, tek je Miholić iz kaznenog udarca svladao Bošnjaka, no u drugom poluvremenu bila je to prava kanonada domaćih vrata. Započeo ju je Zelenika zatim Miler, a do kraja su još zabijali Vidović, Golić i još jednom Miholić.

U nedjeljnim susretima trojac sa začelja ostao je na istom bodovnom učinku zahvaljujući tri poraza. Najzanimljiviji susret kola po važnosti odigrali su u Gradcu Slaven i Dinamo. Gosti iz Vidovaca redovito imaju puno problema protiv Slavena, a tako je bilo i sada. U 22′ Josip Čolak je bio brži od gostujućeg vratara i donio prednost Crnima, a 11 minuta kasnije stasiti Marko Marić poravnava na 1:1 što je bio rezultat na poluvremenu. Najstariji Čolak pobrinuo se na samom otvaranju drugog poluvremena za novo vodstvo Slavena, a pobjedu je potvrdio Mario Franjić u 78′ minuti u kojoj je odmah i isključen. Naime u prvom poluvremenu je zaradio žuti za start, a nakon gola je slavio skidanjem dresa za što mu je Adžijević pokazao put u svlačionicu.

Trenkovčani su nakon pobjede nad Kaptolom s dosta optimizma čekali Kutjevo koje je mislima u polufinalu Kupa, no razlika u kvaliteti je ipak debelo na strani Kutjeva koje je tako i matematički otklonilo sve dvojbe oko ostanka. Povratkom Josipa Budimira na teren, kutjevački napad je ponovno proradio. Josip je sam zabio za 1:0 u 26′, da bi u 52′ asistirao Kordiću za konačnih 2:0.

U Velikoj na stadionu Kamen Ingrada gostovao je susjed iz Mihaljevaca koji se žestoko bori za ostanak. Kompletirani Papuk je dominirao i sa dva prekrasna pogotka došao do pobjede koja ga je lansirala na 5. mjesto prvenstvene ljestvice.

Najbezbrižniju utakmicu kola odigrali su Kaptol i BSK, tako je na kraju i bilo, bez pretjeranog žara, bez ozbiljnog starta na utakmici i na kraju se u tomu bolje snašao domaćin koji je golovima Darmopila, Šilhana i Lončarevića došao do 3:1 pobjede. Počasni pogodak za goste djelo je raspucanog Tomislava Tvrdya.

U sljedećem 20. kolu koje se igra 20. i 21. svibnja s početkom u 17,30 sati sastaju se (subota) Požega: Požega – Kaptol, a u 19,30 sati Kuzmica: Tim Osvježenje – Jakšić, (nedjelja) Kutjevo: Kutjevo – Papuk, Mihaljevci: Croatia – Slaven, Vidovci: Dinamo – Lipik, Buk: BSK – Sloga.

JAKŠIĆ - POŽEGA 0:6 (0:1)

JAKŠIĆ – Igralište Jajare. Gledatelja 100. Sudac Lucović (Požega).

STRIJELCI: 0:1 – Miholić (31.-11m). 0:2 – Zelenika (50), 0:3 – Miler (51), 0:4 – Vidović (67), 0:5 – Miholić (76), 0:6 – Golić (80).

JAKŠIĆ: Bošnjak, Parobek, Troha (od 65. Tomas), Palameta, D. Kovačević, Stojanović, Brus, Obradović (od 63. Belan), Jukić, Pelan (od 70. Marić), Banušić (od 46. Bulaja). Trener Dario Pažin.

POŽEGA: Romić, Zeba, Jogun, Pajić (od 46. Marčetić), Solina, Matanović (od 59. Lujić), Zelenika, Kru. Kahanek (od 59. Vidović), Golić, Miholić (od 76. Herceg), Miler (od 70. Jušić). Trener Krunoslav Podoljak.

LIPIK 1925 – TIM OSVJEŽENJE 2:1 (1:1)

LIPIK – Igralište Gradski stadion. Gledatelja 50. Sudac Glavaš (Požega).

STRIJELCI: 0:1 – Brnčić (11), 1:1 – Šimunović (40), 2:1 – Osmanović (87.-11m).

LIPIK 1925: Marinić, F. Kligl, Merkaš (od 46. Bosnar), Džolić (od 76. Ivezić), Šimunović, I. Podunavac, Osmanović, Gelešić, Galko, Macura (od 55. Nemeth), Derenj (od 51. Briševac). Trener Tomislav Kužilek.

TIM OSVJEŽENJE: Klasić, L. Banožić, Brnčić, Andričić, J. Banožić, T. Banožić, M. Papak, Šimunović, I. Papak, Šporčić, Marinović. Trener Ivo Papak.

SLAVEN – DINAMO 3:1 (1:1)

GRADAC – Igralište Klasije. Gledatelja 100. Sudac Adžijević (Lipik).

STRIJELCI: 1:0 – J. Čolak (22), 1:1 – Marić (33), 2:1 – J. Čolak (48), 3:1 – Franjić (78).

SLAVEN: Perić, Larma (od 85. Jelić), Šinko (od 82. Miletić), A. Čolak, B. Čolak, Živahinović (od 82. Soldo), Aračić (od 88. Mičević), Franjić, J. Čolak, Nović, Blašković. Trener Darko Čengić.

DINAMO: Dumančić, L. Novinc (od 17. Kolomaz), Soldo (od 77. Obradović), Mandić, Nikolaš, Mikić (od 74. Garić), Banožić (od 29. Hip), Plešić, Pavić, A. Novinc, Marić. Trener Goran Vrgoč.

CRVENI KARTON: Mario Franjić (78)

PAPUK – CROATIA 2:1 (1:0)

VELIKA – Igralište ŠRC Kamen Ingrad. Gledatelja 200. Sudac Bošnjak (Požega).

STRIJELCI: 1:0 – J. Kljajić (15), 1:1 – Bićanić (63), 2:1 – Jakobović (83).

PAPUK: Raguž, Adžaga, Šipura (od 90. Šubara), V. Kljajić, Jakobović, Bertolan, Jelić, Foro, Martinović (od 65. Suljić), J. Kljajić (od 90. Solić), Banović (od 74. Iličić). Trener Draženko Kljajić.

CROATIA: Jozić, Vasić, E. Šarić, Kopačević, Vučetić, Marić (od 79. Soldo), Zdravković (od 42. Akik), Kajan, Bićanić, Zaler (od 73. Šipura od 81. Bogović), Hervaćanin. Trener Bernard Raguž.

SLOGA – KUTJEVO 0:2 (0:1)

TRENKOVO – Igralište Trenkovo. Gledatelja 100. Sudac Hrmić (Požega).

STRIJELCI: 0:1 – J. Budimir (26), 0:2 – Kordić (52).

SLOGA: Šimunović, Antolović, Markanović, Lončar, Šipura (od 68. Jurčić), Vrljić, N. Vasić, Banović, Bešlić (od 61. Đaković), Jozić, Jogun (od 74. Blažević). Trener Jurica Bešlić.

KUTJEVO: Šarić, Hora, Franjić, J. Budimir (od 85. S. Vasić), Kordić, A. Budimir, Čuljak, Paulić, Hel, Botički, Adžić (od 46. Jelušić). Trener Zlatko Botički.

KAPTOL – BSK BUK 3:1 (3:1)

KAPTOL – Igralište Sportski park. Gledatelja 50. Sudac Mautner (Požega).

STRIJELCI: 1:0 - Darmopil (12.-11m), 2:0 – Šilhan (19), 2:1 – Tvrdy (30), 3:1 – Lončarević (35).

KAPTOL: Mikić, Iličić, Šilhan, Parmaković, Kliček, Romštein, V. Pranjić, Maras, P. Pranjić, Darmopil, Lončarević. Trener Krešo Poleti.

BSK: Leist, M. Arežina, T. Arežina, J. Bošnjak, Zelić, Petković, Bunčić, Hel, Tvrdy, J. Mikšik, Jelić. Trener Zvonko Peška.