Ponedjeljak, 10 Travanj 2017 02:00

Požega u gradskom derbiju 14. kola 1. ŽNL bolja od Dinama (Vidovci), Croatia osvojila 3 boda u Buku

POŽEGA – Proteklog vikenda odigrano je šest utakmica 1. ŽNL s čime je kompletirano 14. kolo, no bez velikih rezultatskih iznenađenja i promjena na tablici.

Vodeća momčad prvenstva Požega dočekala je fenjeraša Dinamo Vidovci te u 5. minuta postigla 3 pogotka i riješila pitanje pobjednika. Dinamu i dalje preostaje borba za ostanak, no s obzirom na trenutno stanje tablice, teško je takvo nešto očekivati.

Jakšić i Lipik odigrali su jednu odličnu utakmicu gdje je viđeno 5 golova, a pobjeda i tri boda ostaju u Jakšiću.

Kutjevo i Tim Osvježenje odigrali su miroljubivih 1:1 i tako zadržali svoje pozicije na prvenstvenoj ljestvici. Domaćin može žaliti za izgubljena tri boda jer pogodak za neriješeni rezultat primili su u samoj završnici utakmice.

Croatia nakon dva poraza u startu konačno je uspjela upisati važne bodove i to na teškom gostovanju u Buku minimalnom pobjedom od 1:0. Croatia ovom pobjedom pobjegla je Dinamu na 5 bodova prednosti i mirno može čekati 17. kolo gdje u Mihaljevce dolazi Dinamo.

Lokalni derbi odigran je u Trenkovu gdje su se sastali Sloga i Papuk iz Velike, a pobjeda i tri boda ipak idu u Veliku. Poveli su gosti u prvoj minuti golom starijeg brata Solde koji je i povisio rezultat u 60. minuti na 0:2. Najbolji igrač i pojačanje Sloge Bradić uspio je smanjiti rezultat na 1:2, ali domaći nisu imali snage očito za više pa su do kraja primili i pogodak za konačnih 1:3, strijelac je bio Margeta.

Kaptol nakon poraza u Velikoj teško da može više dohvatiti Požegu na vrhu, ali za goste iz Gradca ipak su bili prejaki. Uspio je Slaven početkom drugog poluvremena povesti pogotkom Marinca, no Kaptolu je postala rutina preokrenuti rezultat što su već nekoliko puta pokazali ove sezone, pa tako i u ovoj utakmici. U samo tri minute pogocima Marasa i Iličića došli su do vodstva, a konačnih 3:1 postavio je mladi Vidić u 74. minuti.

U sljedećem 15. kolu koje se igra u subotu, 15. travnja s početkom od 17,00 sati sastaju se Jakšić: Jakšić – Kutjevo, Lipik: Lipik 1925 – Kaptol, Gradac: Slaven – Sloga, Velika: Papuk – BSK Buk, Mihaljevci: Croatia – Požega, Vidovci: Dinamo – Tim Osvježenje.

POŽEGA – DINAMO VIDOVCI 4:1 (4:0)

POŽEGA – Igralište ŠRC Požega, gledatelja 100, sudac Adžijević (Lipik).

STRIJELCI: 1:0 – Marčetić (25), 2:0 – Lujić (28), 3:0 – Matanović (30), 4:0 – Lujić (43), 4:1 – Marić (70).

POŽEGA: Romić, Zeba (od 66. Kavedžija), Jogun (od 46. Jušić), Marčetić, Pajić, Miler (od 58. Brus), Matanović, Zelenika, Kru. Kahanek (od 58. Vidović), Lujić, Miholić. Trener Krunoslav Podoljak.

DINAMO : Dumančić, Mandić, Jaroš (od 52. Troha), Bilić, Nikolaš, Garić (od 67. Soldo), M. Banožić, Kolomaz (od 58. Obradović), Ćosić (od 60. Pavić), Marić, Novinc (od 58. Plešić). Trener Goran Vrgoč.

JAKŠIĆ – LIPIK 1925 4:1 (1:1)

JAKŠIĆ – Igralište Jajare, gledatelja 100, sudac Glavaš (Požega).

STRIJELCI: 1:0 – Parobek (10), 1:1 – Andričić (27), 2:1 – D. Kovačević (59), 3:1 – Troha (79), 4:1 – Jukić (89).

JAKŠIĆ: Bošnjak, Parobek (od 84. Bulaja), Troha, M. Kovačević, D. Kovačević, Stojanović, Raguž (od 90. Marić), Pelan, Jukić, Rezo (od 70. Obradović), Banušić (od 80. Brus). Trener Dario Pažin.

LIPIK 1925: Marinić, Gelešić, Garača (od 70. Merkaš), F. Kligl, Šimunović, Kužilek, Osmanović (od 84. Briševac), Macura, Šugić, Andričić, Podunavac (od 65. Derenj). Trener Tomislav Kužilek. CRVENI KARTON: Šimunović (59).

KUTJEVO – TIM OSVJEŽENJE 1:1 (0:0)

KUTJEVO – Igralište ŠRC Kutjevo, gledatelja 150, sudac Novinc (Požega).

STRIJELCI: 1:0 – Kordić (53), 1:1 – Andričić (90+3.)

KUTJEVO: Šarić, Hora, Franjić, J. Budimir, Ajman (od 86. Vasić), A. Budimir, Čuljak, Paulić (od 41. Egner), Hel, Botički, Adžić (od 46. Kordić). Trener Zlatko Botički.

TIM OSVJEŽENJE: Klasić, Barišić, L. Banožić, Andričić, M. Papak, J. Banožić, T. Banožić, Novak, I. Papak, Šporčić, Šimunović (od 63. Marinović). Trener Ivo Papak.

BSK BUK – CROATIA 0:1 (0:0)

BUK – Igralište Hrvatskinja, gledatelja 100, sudac Brkić (Požega).

STRIJELAC: 0:1 – Kajan (83). BSK: Leist, A. Mikšik (od 70. M. Arežina), T. Arežina, D. Hel, Mat. Jakovljević (od 55. Dravec), Petković, Bunčić (od 79. Mahulik), Baketarić (od 85. Mar. Jakovljević), J. Hel, J. Mikšik, Jelić. Trener nema.

CROATIA: Jozić, Šarić, Akik (od 75. Zdravković), Vukoja, Marić, Šipura (od 36. Kopačević), Soldo, Kajan, Bićanić, Zaler (od 85. Jurišić), Hervaćanin. Trener Bernard Raguž.

SLOGA – PAPUK 1:3 (0:1)

TRENKOVO – Igralište, gledatelja 100, sudac Stojanović (Požega).

STRIJELCI: 0:1 – A. Soldo (1), 0:2 – A. Soldo (60), 1:2 – Bradić (64), 1:3 – Margeta (72).

SLOGA: Šimunović, Antolović, Blažević, Lončar, Šipura, Vasić (od 59. Protić), Jozić (od 69. Drežnjak), Bradić (od 89. Plugel), Markanović (od 54. Vidović), Jogun (od 89. Biondić), Jurčić. Trener Jurica Bešlić.

PAPUK: Raguž, Adžaga (od 80. Solić), D. Soldo, V. Kljajić, Bertolan, Banović (od 59. Šipura), Foro, J. Kljajić (od 85. Martinović), A. Soldo (od 69. Margeta), Jakobović, Kolembus. Trener Draženko Kljajić.

KAPTOL – SLAVEN 3:1 (0:0)

KAPTOL – Igralište Sportski Park, gledatelja 150, sudac Adžijević (Lipik).

STRIJELCI: 0:1 – Marinac (48), 1:1 – Maras (53), 2:1 – Iličić (56), 3:1 – Vidić (74).

KAPTOL: Majetić, Iličić, Šilhan, Parmaković, Kliček, M. Marijanović, Ciganović (od 76. P. Pranjić), Maras, Lončarević (od 85. L. Marijanović), Darmopil, Vidić. Trener Krešo Poleti.

SLAVEN: Perić, Larma, Marinac (od 82. Miletić), B. Čolak, Šinko, Živahinović, Aračić, Franjić (od 79. I. Soldo), J. Čolak (od 85. A. Soldo), Nović (od 79. Mičević), Blašković. Trener Darko Čengić.