Subota, 15 Studeni 2014 01:00

Pobjeda ŠNK Slavonije protiv NK Međimurja

POŽEGA - Na Stadionu kraj Orljave nogometaši Slavonije su danas u 14. kolu 3. HNL - Istok pred stotinjak gledatelja ostvarili važnu pobjedu protiv NK Međimurja (Čakovec) rezultatom 2:1. Prije ovog kola Čakovčani su imali tri boda više a sada su se Požežani bodovno izjednačili i također imaju 15 bodova. Slavonija je ovom pobjeda preskočila NK Oriolik (Oriovac) te je sa 15. došla na 14. mjesto. Protiv Međimurja najbolji pojedinac utakmice bio je napadač Mile Pavelić nad kojim je dosuđen jedanaesterac za 1:0 u 40. minuti kojeg je sigurno izveo Dalibor Žafaranić a nakon toga je u 70. minuti Pavelić glavom postigao pogodak iz 2:0. Prilikom postizanja pogotka došlo je i do sudara s gostujućim vratarom nakon čega je Pavelić morao biti i zamijenjen. Gosti su u 75. smanjili vodstvo Slavonije ali nisu u posljednjih petnaestak minuta uspjeli doći i do izjednačenja. Slavonija je prije drugog pogotka imala dvije dobre prilike kada su Aleksandar Darmopil i Dino Žiška išli sami na vratara gostiju koji je obranio njihove pokušaje. U posljednjem, 15. kolu jesenskog dijela prvenstva igrači Slavonije u subotu, 22. studenog gostuju u Višnjevcu kod istoimenog domaćina.