Nedjelja, 09 Studeni 2014 01:00

Pobjeda NK Požege protiv NK Lipe

POŽEGA - Na Igralištu NK Požega u sklopu 11. kola 1. Županijske nogometne lige odigran je derbi začelja između Nogometnog kluba Požega i Nogometnog kluba Lipa (Stara Lipa). Nakon što su igrači Požege na samom početku utakmice imali dvije dobre prilike preko Miroslava Lujića i Franje Kolomaza gosti su uzvratili sa dvije odlične prilike Tomislava Bičanića. Isti igrač uspio je početkom drugog dijela, u 47. minuti iskoristiti jednu pogrešku domaćeg vratara i postići pogodak za vodstvo gostiju. Požega je izjednačila u 75. minuti kada je nakon jednog kornera u šesnaestercu gostiju srušen kapetan domaćih Mario Vidović. Najstrožu kaznu sigurno je izveo veznjak domaćih Miroslav Lujić. Pobjedu momčadi trenera Krunoslava Podoljaka donio je u 82. minuti sedamnaestogodišnji veznjak Petar Petrović neposredno nakon ulaska u igru. Dobro mu je asistirao njegov kolega iz juniora Edi Japarić a Petrović je oštrim šutem s ruba šesnaest metara pogodio sami kut gola gostiju i donio važna tri boda svojim suigračima. Požega je polusezonu završila sa 12 osvojenih bodova dok je Lipa posljednja, dvanaesta sa 5 osvojenih bodova. U predigri ove utakmice sastali su se pioniri NK Požege i NK Lipe. Utakimca je završila uvjerljivom pobjedom domaćih pionira rezultatom 6:0. Pogotke za NK Požegu postigli su Josip Škoda, Ivan Kljajić, Dominik Mršić, Marin Nikolić, Krešimir Jakoubek i Josip Vuković. Tako su pioniri Požege potvrdili naslov jesenskog prvaka 1. Županijske nogometne lige koji su osigurali još u prošlom kolu pobjedom na gostovanju u Kuzmici. U 11 odigranih utakmica igrači trenera Gorana Jurkovića osvojili su 31 bod, ostvarivši deset pobjeda i jedan remi.

Seniori, 11. kolo :

POŽEGA – LIPA 2:1 (0:0)

POŽEGA – Igralište NK Požega, 08. 11. 2014., gledatelja 100, Sudac Oliver Hrmić, pomoćnici : Tomisalv Berger i Domagoj Jakovljević, delegat : Siniša Sabljak

STRIJELCI: 0:1 Bičanić (46), 1:1 Lujić (75. - 11m), 2:1 Petrović (84).

POŽEGA: Šimunović, Zeba (od 46. Miler), Čolić, Vidović, Lončar (od 71. Maroši), Brkić (od 63. Petrović), Miholić, Lujić, Kolomaz, Maras (od 81. Japarić), Vučetić (od 46. Orešković). Trener : Krunoslav Podoljak

LIPA: Karešin, Vinković (od 75. I. Legac), Klanfar, Zirdum, Pavić, Vukić, Berta, Krmpotić (od 82. Ilić), Bičanić, Marčetić, J. Mijatović (od 71. H. Mijatović). Trener : Ivica Fliszar

Žuti kartoni : Vinković (33), Zirdum (75), Klanfar (80), Bičanić (83)

Igrač utakmice : Petar Petrović

Pročitano 2022 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 11 Studeni 2014 08:22