Nedjelja, 08 Ožujak 2015 01:00

Policijska uprava Požeško - slavonska osvojila 12. MNT Grada Požege

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Grabrik jučer je održan tradicionalni 12. Malonogometni turnir Grada Požege u organizaciji Požeškog športskog saveza i pod pokroviteljstvom Grada Požege. Turnir se organizira povodom obilježavanja Dana grada i Grgureva.

Nastupilo je 12 ekipa sastavljenih od djelatnika ustanova i poduzeća s područja grada Požege.

Ekipe su bile podijeljene u četiri skupine po tri ekipe. Utakmice su se igrale dva puta po dvanaest minuta.

Svaka ekipa odigrala je dvije utakmice u skupini a nakon toga su se prvaci skupina plasirali u polufinale.

U prvom polufinalu sastali su se Coloremajl i Policijska uprava. Poveli su policajci pogotkom Elvisa Đaića u 6. minuti. Za Color je izjednačio Mario Jakovac u 10. minuti. Pobjedu Policiji i plasman u finale donio je Franjo Kolomaz pogotkom dvije minute prije kraja (22. minuta).

U drugom polufinalu sastali su se Vojarna 123. Brigade Hrvatske Vojske i Hrvatska elektroprivreda. Tomislav Čakalić doveo je HEP u vodstvo u 11. minuti ali u sljedeća dva napada, u posljednjoj minuti prvog dijela Tihomir Šubara sa dva pogotka donosi Vojarni vodstvo od 2:1. Drugo poluvrijeme proteklo je u pokušajima igrača HEP-a da postignu pogodak za izjednačenje i izbore barem penale. Nekoliko posljednjih minuta hepovci su pokušali i s igračem više u polju izvadivši i vratara. Nisu uspjeli postići pogodak ali je zato u posljednjim trenucima utakmice vratar Vojarne Tomislav Kovačević pogodio njihovu nebranjenu mrežu.

U utakmici za 3. mjesto Coloremajl je uvjerljivo svladao Hrvatsku elektroprivredu. Rezultat je bio 6:3 za Coloremajl koji nije uspio obraniti naslov pobjednika turnira ali su njegovi igrači opet ostvarili odličan rezultat osvojivši treće mjesto. Tri pogotka za Color postigao je Valentin Pranjić a po jedan Božidar Banović, Marijan  Solić i Vlatko Papac. Za HEP dva pogotka postigao je Hrvoje Ivanešić a jedan Aleksandar Darmopil.

Pehare za treće i četvrto mjesto ekipama Coloremajla i HEP-a uručio je voditelj turnira Jurica Bešlić.

U finalu Policijska uprava Požeško - slavonska je također bila uvjerljiva protiv Vojarne. Prvo poluvrijeme je proteklo u ravnopravnoj igri u kojoj je Policija imala vodstvo od 3:2. U drugom dijelu igrači Vojarne ostali su bez snage što su iskoristili mlađi igrači Policije i ostvarili pobjedu rezultatom 7:2. Tri pogotka za Policiju postigao je Franjo Kolomaz, dva je dodao Kristijan Ivandić a po jednom su se u strijelce upisali Ivan Glavaš i Kristijan Maroši. Za Vojarnu dva pogotka postigao je njihov najbolji igrač Tihomir Šubara.

Pehar za drugo mjesto igračima Vojarne ispred organizatora uručio je Vlado Drkulec, dopredsjednik Požeškog športskog saveza.

Pehar za prvo mjesto igračima Policijske uprave Požeško - slavonske u ime pokrovitelja uručio je Mario Pilon, zamjenik gradonačelnika Vedrana Neferovića.