Četvrtak, 25 Lipanj 2020 02:00

Raspored utakmica 5. Memorijalnog malonogometnog turnira "Marijo Šarčević - Maki"

POŽEGA - Na 5. Memorijalnom malonogometnom turniru "Marijo Šarčević - Maki" koji će se u subotu, 27. i nedjelju, 28. lipnja 2020. održati na Igralištu s umjetnom travom požeškog Sportsko-rekreacijskog centra nastupit će 15 ekipa kao i prošle godine.

To su  MNK Autodijelovi Tokić, MNK Vladorena Pizzeria Mama mia, Brestovac, Magma, MNK Legacy Fasade Nikić, MNK Jakšić, MNK Požega, Caffe bar Colosseum, Caffe bar Alibi, BSK Garfield, NK Sloga Trenkovo, DIP, Mansarda gradnja d.o.o., MNK Plamen i Romke j.d.o.o.

Ekipe su podijeljene u 5 skupina po 3 ekipe pa će svaka ekipa na turniru odigrati bar dvije utakmice. Pobjednici skupina plasirat će se u drugi krug odnosno četvrtfinale koje će osigurati i tri najbolje drugoplasirane ekipe.

Postavljeni nositelji skupina su ekipe koje su prošle godine osvojile prvih 5 mjesta (1. MNK Autodijelovi Tokić, 2. Brestovac (Markovi prijatelji), 3. BSK Garfield, 4. MNK Požega (Caffe bar Vertigo), 5. MNK Jakšić (prošle godine u četvrtfinalu poražen od pobjednika MNK Autodijelovi Tokić). Ostalih 10 ekipa ždrijebom je razmješteno po skupinama. U drugom krugu tj. četvrtfinalu ponovno će izvlačenjem biti određeni parovi, a ždrijeb će se obaviti na zapisničkom stolu poslije posljednje utakmice u skupini.

Sve utakmice na turniru se igraju 2x10 minuta. Akumulirani prekršaji se računaju a nakon petog se svaki sljedeći prekršaj izvodi kazneni udarac sa 10 metara (od 6. prekršaja pa dalje). Prekršaji se ne brišu na poluvremenu. U slučaju neriješenog rezultata izvode se penali sa 7 metara. Po tri izvođača sa svake strane, a u slučaju neodlučenog rezultata nakon tri serije po jedan izvođač sa svake strane. U skupini se boljim izvođenjem penala ostvaruje prednost, a u drugom krugu prolaz u daljnje natjecanje.

U slučaju težeg prekršaja ili prigovora sudac može isključiti igrača na 2 minute. Igrač mora izdržati punu kaznu bez obzira da li protivnička ekipa postigne pogodak prije isteka kazne. U slučaju da isti igrač bude dva puta isključen automatski dobiva crveni karton (njegova ekipa igra 2 minute s igračem manje, a nakon toga se u igru vraća drugi igrač). Igrač koji je isključen više se ne može vratiti u igru na toj utakmici ali smije nastupiti na sljedećoj.

Ekipu čini 4 igrača i vratar, a svaka ekipa na turniru može koristiti maksimalno 12 igrača koliko i ide u zapisnik. Izmjene igrača su leteće. Na turniru mogu nastupiti igrači sa navršenih 16 godina starosti. Gornja granica nije određena. Utakmice se igraju s futsal loptom veličine 4 (mrtva lopta). Nastup u kopačkama nije dozvoljen. Za sve ostalo tumačenje daje Organizacijski odbor turnira.