Nedjelja, 04 Siječanj 2015 01:00

Rubikon, Sibinj, Crna legija i SMC Pleternica u polufinalu

U Sportskoj dvorani Grabrik jučer su odigrane četiri utakmice četvrtfinala 24. Božićnog malonogometnog turnira "Požega 2014". U dvije utakmice odlučivali su penali dok su dvije utakmice završile uvjerljivim pobjedama Sibinja i Crne legije.

U prvoj utakmici sastale su se dvije odlične ekipe koje su mogle igrati i finale turnira da ih ždrijeb nije spojio već u četvrtfinalu. Pizza bar Aureus Caffe bar Samson i Caffe bar Rubikon odigrali su tvrdu utakmicu bez puno prilika. Aureus je došao u vodstvo pogotkom Josipa Zebe u 24. minuti nakon lijepe akcije iz jednog slobodnog udarca sa desetak metara udaljenosti od vratara Rubikona Rajka Aleksića.  Nakon toga Rubikon je pokušavao izjednačiti ali bez rezultata. Pet minuta prije kraja ekipa iz Nove Gradiške izvadila je i vratara i igrala s igračem više u polju ali nije uspjela stvoriti pravu priliku za pogodak. Dvije minute prije kraja napadač Rubikona Dario Terzić iskoristio je jednu nesmotrenost vratara Aureusa Daria Pavića koji nije na vrijeme izbio loptu. Terzić je dobro ušao u blok i lopta se odbila u gol Aureusa. Svi izvođači penala kod obje ekipe bili su sigurni. Za Aureus zabili su Mario Majstorović, Mario Pavelić i Hrvoje Mišić. Za Rubikon penale su realizirali Ivan Kašljević, Dario Terzić i Tomislav Kotorac. U raspucavanju Hrvoje Mišić pogodio je vratnicu dok je Tomislav Kotorac bio siguran i donio svojim suigračima pobjedu i plasman u polufinale. Aureusu je svakako u ovoj utakmici mnogo nedostajao Nikola Zeba koji je pravi vođa te ekipe a koji se  morao vratiti na posao u Njemačku.

U drugom susretu Pink panter je dobro parirao iskusnijoj ekipi Sibinja koji je prvo poluvrijeme imao vodstvo od 1:0 pogotkom Tomislava Topalovića u 15. minuti.  Na 2:0 povisio je napadač Sibinja Miroslav Stefanović osam minuta prije kraja. Nakon toga je ekipa Pink pantera izvadila iz igre vratara i probala se vratiti iz rezultatskog minusa sa igračem više u polju ali to im nije donijelo očekivani učinak. Već u prvom napadu izgubili su loptu i dobili pogodak. Miroslav Stefanović pogodio je prazan gol sa tridesetak metara udaljenosti. U novom napadu Pink pantera nakon izgubljene lopte pogodak im je postigao vratar Sibinja Željko Konrad preko cijelog igrališta. Nakon toga su igrači Pink pantera malo bolje izvodili akcije s igračem više što im je odmah donijelo i pogodak koji je dvije minute prije kraja postigao Matej Sračić. U posljednjim sekundama utakmice pogodak za konačnih 5:1 postigao je Tomislav Topalović. Tako je Pink panter završio svoj uspješan nastup na turniru u četvrtfinalu ali ova ekipa će sigurno ostvariti još dobrih rezultata u budućnosti.

U trećoj utakmici Crna legija je opravdala status favorita u susretu s MNK Plamenom koji je napravio iznenađenje turnira plasmanom u četvrtfinale. Već u drugoj minuti Josip Jakovljević doveo je Crnu legiju u vodstvo od 1:0 a u 13. minuti isti igač postiže pogodak i za 2:0. Marko Družić odličnim udarcem iz voleja postigao je u 17. minuti pogodak za 3:0. Mario Franić je pogotkom za 3:1 u 22. minuti donio malo nade u preokret svojoj ekipi ali su igrači Legije sa tri brza pogotka Maria Ravlića (24. i 27. minuta) i Marka Družića (28. minuta) riješili dvanaest minuta prije kraja utakmice sve dvojbe oko pobjednika ovog susreta. Pogodak za konačnih 6:2 dvije minute prije kraja postigao je Adriano Kalić.

U posljednoj utakmici sastale su se ekipe Caffe bara Vertigo i SMC Pleternica. To su dvije po kvaliteti podjednake ekipe te se tu prije susreta nije mogao prognozirati pobjednik kao i u utakmici između Aureusa i Rubikona. Marko Zelenika doveo je Vertigo u vodstvo od 1:0 u 7. minuti a Tomislav Žuljević izjednačio je deset minuta poslije. U drugom dijelu nije bilo pogodaka pa su morali odlučivati penali. Za SMC Pleternicu zabili su Mario Abramović, Tomislav Valentić i Tomislav Žuljević. Za Vertigo su uspješni bili Nikola Miholić i Tomislav Zelenika. Miroslav Lujić nije uspio svladati Ivana Majetića pa je SMC Pleternica došla do pobjede rezultatom 4:3.

U sklopu programa desetog dana turnira odigrana je i revijalna utakmica u kojoj su se sastali finalisti 4. turnira održanog 1994. godine. Slavonskobrodski Bravo MSB bio je bolji od Gladne djece (Kaptol) i pobijedio 3:1. Dva pogotka za Bravo postigao je Amir Losić a jedan Dražen Gusak. Jedini pogodak za Gladnu djecu postigao je Željko Vidmar. Nakon utakmice organizator  je finalistima 4. turnira priredio zajedničku večeru i druženje na kojem su obnovljene uspomene na finale odigrano prije 20 godina (30. 12. 1994.) kada je Bravo pobijedio rezultatom 3:0.

Nedjelja, 04. 01. 2015. – 11. dan – Četvrtfinale

Pizza bar Aureus Caffe bar Samson – Caffe bar Rubikon 1:1 (3:4p)

Sibinj – Pink Panter 5:1

Crna legija – MNK Plamen 6:2

SMC Pleternica – Caffe bar Vertigo 1:1 (4:3p)

Revijalna utakmica - Finale 4. Turnira – 1994. godine : GLADNA DJECA (Kaptol) – BRAVO MSB (Slavonski Brod) 1:3

20,50 Dodjela pehara i nagrada, proglašenje pobjednika - Fond

Pročitano 2931 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 05 Siječanj 2015 00:57