Srijeda, 05 Veljača 2020 01:00

Plamen, Pleternica i Skenderovci ostvarili pobjede u 7. kolu Županijske malonogometne lige Požeško - slavonske

POŽEGA – Proteklog vikenda u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc odigrane su sve utakmice 7. kola Županijske malonogometne lige Požeško – slavonske. U prvom susretu Zarilac i Legacy odigrali su neodlučeno, 5:5 (3:2). Igrači Zarilca imali su vodstvo od 5:2 u 28. minuti ali je Legacy do kraja uspio izjednačiti i osvojiti bod pogotkom Tomislava Vinkovića u posljednjoj minuti. Pogotke za Zarilac postigli su Rafael Paun (2), Tihomir Živanović, Andrej Peić i Antun Soldo dok su za Legacy strijelci bili Bruno Kićan (2), Martin Blažević, Tomislav Jurić i Tomislav Vinković.

Skenderovci su svladali Internacional rezultatom 5:1 (2:0). Čak 4 pogotka postigao je Mateo Janjić, jedan je dodao Mihael Hlebec dok je jedini strijelac za Internacional bio Drago Marković.

Najuzbudljiviju utakmicu kola odigrali su Coloremajl i Učilište Link, a na kraju je rezultat bio 3:3 (1:0) iako su obje ekipe imale svoje prilike i za pobjedu i to pogotovo igrači Colora. Rafael Penava doveo je Color u vodstvo u 17. minuti, a četiri minute poslije izjednačio je Andrej Miler. Već u 23. minuti Robert Jaroš dovodi Link u vodstvo od 1:2, ali Penava svojim drugim pogotkom u 28. minuti vraća stvari na početak. Mario Janota u 30. minuti donosi novo vodstvo Linku, a u 36. minuti Josip Pavić pogotkom za konačnih 3:3 donosi bod Coloru.

U derbiju kola Pleternica je rezultatom 6:2 (3:2) svladala Birtijcu kojoj je to prvi poraz u sezoni. Derbi je odlučio sjajni Tomislav Valentić koji je postigao 4 pogotka, a po jedan su dodali Josip Petković i Damir Petković dok je Luka Banić bio dvostruki strijelac za Birtijcu.

U posljednjem susretu kola koji je bio i derbi začelja Plamen je rezultatom 8:5 (2:3) svladao Vladorenu te sada oba kluba imaju po 3 boda ali je Vladorena posljednja zbog slabije gol razlike. Pogotke za Plamen postigli su Danijel Smojvir (3), Matija Akik (2), Tomislav Smojvir, Nikola Blažević i Patrik Šaur, a strijelci za Vladorenu bili su Matej Solić (2), Lovro Zeljko, Josip Pavković i Jakov Budimir.

Odigrana je i zaostala utakmica 5. kola u kojoj je Birtijca rezultatom 6:2 (1:0) svladala Vladorenu. Pogotke za Birtijcu postigli su Milan Adžić (2), Ivan Uldrijan, Marko Aračić, Marin Majetić i Dalibor Vukas, a za Vladorenu su zabili Lovro Zeljko i Josip Drežnjak.

U 7. kolu slobodna je bila Helda koja je i dalje vodeća s maksimalnim učinkom od 18 bodova u 6 odigranih utakmica. Na 2. mjestu je Pleternica sa 15 bodova koliko ima i Birtijca na 3. mjestu.

Sve utakmice 8. kola odigrat će se u subotu, 08. 02. 2020. u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc. Sastaju se Učilište Link – Birtijca (18,20), Pleternica – Zarilac (19,10), Helda – Internacional (20,00), Skenderovci – Coloremajl (20,50) i Legacy – Plamen (21,40). Slobodna je Vladorena.