Ponedjeljak, 20 Siječanj 2020 01:00

Odigrano 5. kolo Županijske malonogometne lige Požeško - slavonske

POŽEGA -  Proteklog vikenda u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc odigrane su samo dvije utakmice 5. kola Županijske malonogometne lige Požeško -slavonske.

Prvenstveni lider Helda očekivano je slavila protiv Učilišta Link, a rezultat je bio 6:1 (2:0). Vodeći strijelac lige Albert Hel je zbog ozljede na parketu proveo samo tridesetak sekundi, ali ga je dobro na ovoj utakmici zamijenio Matej Blašković koji je postigao 3 pogotka dok su po jedan dodali Jonathan Baketarić, Kristijan Leist i Roberto Marčinović. Jedini pogodak za Link postigao je Matej Šipura.

Zarilac je s uvjerljivih 8:4 (4:2) svladao Plamen. Pogotke za Zarilac postigli su Josip Brkić (2), Kristijan Kelebuda (2), Josip Dupor, Tihomir Živanović, Rafael Paun i Igor Đogolović. Za Plamen su strijelci bili Zvonimir Metić (2), Mirko Bošnjak i Patrik Šaur.

Pleternica i Coloremajl su svoje utakmice dobili bez borbe rezultatom 3:0 jer njihovi protivnici Internacional i Legacy nisu imali dovoljno igrača za nastup. Posljednja utakmica 5. kola između Birtijce i Vladorene je dogovorom klubova odgođena jer je Birtijca proteklog vikedna sudjelovala na malonogometnom turniru u Njemačkoj (Straubing) gdje je osvojila 1. mjesto. U ovom kolu slobodni su bili Skenderovci.

U 6. kolu koje će se igrati narednog vikenda sastaju se Vladorena - Zarilac, Legacy - Birtijca, Pleternica - Coloremajl, Učilište Link - Internacional i Skenderovci - Helda. Slobodan je Plamen.

U nedjelju, 19. 01. 2020. odigrana je i zaostala utakmica 2. kola Županijskog malonogometnog kupa u kojoj je Coloremajl rezultatom 3:2 (1:1) bio bolji od Učilišta Link.

Miroslav Lujić je u 2. minuti doveo Link u vodstvo, a izjednačio je Stjepan Šilhan u 18. minuti iz slobodnog udarca nakon što se lopta odbila od jednog igrača Linka. Vodstvo Coloru od 3:1 donio je Nikola Vasić pogocima u 22. i 25. minuti. Na 3:2 smanjio je Josip Kopačević u 31. minuti. Do kraja su igrači Linka pokušavali doći do izjednačenja koje bi im donijelo barem penale ali nije više bilo promjena rezultata pa se Coloremajl plasirao u polufinale gdje će igrati protiv Skenderovaca. Drugi polufinalni par čine Pleternica i Birtijca.