Utorak, 07 Siječanj 2020 01:00

Juniori Caffe bara Vanilla osvojili 29. Božićni malonogometni turnir "Požega 2019"

POŽEGA - U kategoriji juniora 29. BMNT "Požega 2019" nastupilo je 15 ekipa, a prvo mjesto osvojila je ekipa Caffe bara Vanilla koja je u neizvjesnom finalu nakon penala bila bolja od ekipe Drugara.

Vanilla je povela pogotkom Daria Pudića u 3. minuti, a izjednačio je Valentin Mikić u 8. minuti. Već minutu poslije najbolji strijelac Drugara Dejan Grubešić pogotkom za 1:2 dovodi svoje suigrače u vodstvo. U 13. minuti Pudić vraća stvari na početak pogotkom za 2:2 i s tim rezultatom je završilo prvo poluvrijeme. Matija Vuić je u 22. minuti doveo Drugare u novo vodstvo, a u 24. minuti Pudić svojim trećim pogotkom postavlja konačnih 3:3 jer u posljednjih 6 minuta više nije bilo pogodaka. Nakon izvođenja penala ukupnim rezultatom 9:8 naslov prvaka osvojila je ekipa Caffe bara Vanilla.

Juniorsko finale je bila prva utakmica u sklopu završne večeri glavnog turnira pa je odigrana u odličnoj atmosferi pred oko 800 gledatelja što je bila prava inspiracija igračima obje ekipe da prikažu sjajan mali nogomet.

U utakmici za 3. mjesto koja je igrana u poslijepodnevnom terminu Parma je rezultatom 5:2 (2:1) bila bolja od ekipe Mili i lege. Pogotke za Parmu postigli su Karlo Antunović (2), Lukas Begić (2) i Mario Šipura dok su za ekipu Mili i Lege koja je imala vodstvo od 2:0 u 6. minuti pogotke postigli Roko Anić i Denny Martinović.

Četiri najbolje ekipe nagrađene su peharima i medaljama, a najbolji pojedinci posebnim trofejima koje im je ispred organizatora uručio glavni tajnik Požeškog športskog saveza Željko Mitrović.

Najbolji strijelac turnira je Ronaldo Hodak (Caffe bar Vanilla) sa 9 pogodaka. Za najboljeg vratara turnira proglašen je Lovro Tomić (Caffe bar Vanilla) dok je za najboljeg igrača turnira izabran njegov suigrač Jakov Janček.

Za Caffe bar Vanilllu su prvo mjesto osvojili Josip Dupor, Josip Barišić, Luka Mršić, Ronaldo Hodak, Jakov Janček, Patrick Pok, Franko Rajič, Lovro Tomić i Dario Pudić, a s klupe ih je do naslova vodio Rafael Rezo.