Srijeda, 20 Studeni 2019 01:00

MNK Coloremajl i MNK Učilište Link se plasirali u 2. kolo Županijskog malonogometnog kupa

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc, u subotu, 16. studenog odigrane su četiri utakmice 1. kola Županijskog malonogometnog kupa, a prolaz u 2. kolo ostvarili su MNK Coloremajl (Požega), MNK Zarilac, MNK Učilište Link i MNK Birtijca (Šumanovci).

Novu malonogometnu sezonu otvorili su igrači Coloremajla i Legacya (Pavlovci), a požeški klub je slavio s uvjerljivih 8:0 (3:0). Pogotke su postigli Rafael Penava (4), Josip Pavić (2), David Tomas i Stjepan Šilhan.

Nakon toga Plamen (Požega) je poražen od Zarilca rezultatom 7:9 (3:4). Pogotke za Plamen postigli su Danijel Smojvir (2), Zvonimir Metić (2), Mirko Bošnjak, Tomislav Smojvir i Emanuel Penava dok su za Zarilac strijelci bili Jakov Šinko (4), Rafael Paun (2), Antun Soldo (2) i Josip Brkić.

U posljednja dva susreta pobjednika su odlučili penali. Zanimljiva utakmica između Helde (Buk) i Učilišta Link (Požega) završila je neodlučeno, 3:3. Helda je već na otvaranju utakmice povela 2:0 pogocima Ivana Bonića u 2. i Alberta Hela u 5. minuti. Domagoj Brekalo smanjio je na 2:1 u 10. minuti iz slobodnog udarca nakon što je lopta promijenila smjer udarivši jednog obrambenog igrača Helde.

Svojim drugim pogotkom Albert Hel je u 23. minuti povećao vodstvo Helde na 3:1. Link je pogocima Roberta Jaroša u 28. minuti i Marka Vučetića u 30. minuti došao do izjednačenja. U posljednjih 10 minuta susreta nije bilo pogodaka. Kod Helde siguran izvođač sa 6 metara bio je Jure Bošnjak dok Albert Hel i Matej Blašković nisu svladali vratara Ivana Peroutku. Kod Linka jedini je zabio Domagoj Brekalo,Mario Janota i Marko Vučetić nisu svladali mladog vratara Luku Mazala. Nakon toga su Bošnjak i Brekalo izveli još 5 serija penala za konačnu pobjedu Linka ukupnim rezultatom 8:9, a junak Linka bio je Domagoj Brekalo koji je čak 6 puta sigurno izveo udarac sa 6 metara.

U posljednjem susretu Internacional i Birtica odigrali su neodlučeno, 5:5 (2:2), a nakon penala slavili su igrači Birtijce ukupnim rezultatom 12:13. U neizvjesnom i uzbudljivom ogledu ekipe su se izmjenjivale u vodstvu igrajući otvoreni futsal ne obazirući se puno na fazu obrane. Pogotke za Internacional postigli su Krešimir Kliček (2), Ivan Bandalo (2) i Dominik Soldo dok su za Birtijcu zabili Dubravko Soldo (2), Milan Adžić (2) i Marko Aračić.

Kod Internacionala sigurni izvođači penala bili su Andrej Egner i Luka Kordić dok Dominik Soldo nije uspio svladati Daria Majetića. Za Birtijcu u prvoj seriji su zabili Marko Aračić i Dalibor Vukas dok Dario Majetić nije svladao vratara Mateja Babića. Nakon toga su Egner i Aračić izveli čak 8 serija penala, prve dvije serije su bili neuspješni, nakon toga je Egner zabio 5 puta, a Aračić čak 6 puta zaredom za pobjedu Birtijce rezultatom 12:13 i plasman u 2. kolo kupa.

Peta, posljednja utakmica 1. kola između Pleternice i Vladorene je odgođena i odigrat će se u nedjelju, 24. 11. 2019. s početkom u 12,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc. U 1. kolu slobodni su bili Skenderovci. Utakmice 2. kola igrat će se u subotu, 30. 11. 2019.

Narednog vikenda utakmicama 1. kola kreće i prvenstvo Županijske malonogometne lige u kojoj se u sezoni 2019./2020. natječe 11 klubova. U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc, subotu, 23. 11. 2019. sastaju se Učilište Link - Legacy (19,40), Skenderovci - Vladorena (20,30) i Internacional - Zarilac (21,20) dok će u nedjelju, 24. 11. 2019. igrati Helda - Plamen (12,50) i Coloremajl - Birtijca (13,40).

Pročitano 1773 puta Poslijednja izmjena dana Četvrtak, 05 Prosinac 2019 14:51