Utorak, 05 Ožujak 2019 00:00

MNK Jakšić prvak I. Županijske malonogometne lige Požeško - slavonske 2018./2019.

POŽEGA - Proteklog vikenda odigrano je posljednje, 14. kolo 1. Županijske malonogometne lige Požeško - slavonske za sezonu 2018./2019., a naslov prvaka uvjerljivo je osvojio Malonogometni klub Jakšić koji je u posljednjem kolu rezultatom 7:4 bio bolji od MNK Grabarja. 

Igrači trenera Daria Pažina u 12 odigranih utakmica su ostvarili 10 pobjeda i 2 remija uz gol razliku 65:24. U svojoj kratkoj trogodišnjoj povijesti klub je već osvojio 3 Županijska malonogometna kupa, 1. mjesto u 2. ŽMNL 2016./2017. i sada 1. mjesto u 1. ŽMNL.

Jakšiću su prvo mjesto donijeli Alen Solina, Domagoj Kovačević, Maurizio Rezo, Ivan Jakešević, Željko Parobek, Stjepan Bošković, Vlatko Pelan, Stipo Jakešević, Petar Jurić, Bruno Golić, Dominik Dorić, Luka Kovačević te vratari Matko Kovačević i Dario Pažin. 

Pehar za prvo mjesto kao i medalje svim igračima Jakšića koji su osvojili naslov prvaka uručio je povjerenik natjecanja 1. ŽMNL Jurica Bešlić. 

Po najavama iz kluba postoji mogućnost da MNK Jakšić od jeseni igra u 2. Hrvatskoj malonogometnoj ligi - Istok i tako se pridruži svojim ljutim rivalima - MNK Autodijelovima Tokić (Požega) koji upravo uspješno igraju svoju prvu sezonu u tom rangu.

Najbolji strijelac 1. Županijske malonogometne lige Požeško-slavonske u sezoni 2018./2019. je Luka Banić koji je za svoj MNK Birtijca (Šumanovci) zabio 24 pogotka. Trofej za najboljeg strijelca uručen mu jnakon posljednje utakmice sezone između Jakšića i Grabarja. Banićeva Birtijca također je imala uspješnu sezonu koju su njeni igrači na kraju završili kao viceprvaci lige, odmah iza susjeda iz Jakšića.

 

Lista strijelaca 1. ŽMNL 2018./2019. 

24

Banić Luka (Birtijca)

 

17

Tvrdy Tomislav (Grabarje)

 

12

Janjić Mateo (Skenderovci) Kovačević Domagoj (Jakšić)

 

11

Jakešević Ivan (Jakšić) Nikolić Pavo (Pleternica)

 

10

Penava Emanuel (Color emajl)

 

9

Bojić Robert (Skenderovci) Soldo Dominik (Internacional) Šutić Josip (Pleternica)

 

8

Bošnjak Jure (Grabarje) Srdarević Adam (Pleternica)

 

7

Grbeš Marko (Color emajl) Rezo Maurizio (Jakšić) Solina Alen (Jakšić)

 

6

Blašković Matej (Grabarje) Jakešević Stipo (Jakšić) Miholić Nikola (Požega) Rezo Maurizio (Jakšić)

 

5

Egner Andrej (Internacional) Majetić Dario (Birtijca) Majetić Marin (Birtijca) Neruda Jan (Požega) Parobek Željko (Jakšić) Petrović Marko (Skenderovci) Plešić Krešimir (Požega) Blašković Dario (Pleternica) Smojvir Danijel (Plamen) Smojvir Tomislav (Plamen)

 

4

Čolak Bruno (Plamen) Golić Bruno (Jakšić) Hel Danijel (Grabarje) Hel Josip (Grabarje) Kliček Krešimir (Internacional) Majstorović Mario (Birtijca) Petković Josip (Pleternica) Šulc Matias (Požega)

 

3

Antunović Karlo (Internacional) Bonić Ivan (Grabarje) Bošković Stjepan (Jakšić) Jurić Petar (Jakšić) Lujić Miroslav (Požega) Mandić Luka (Birtijca) Nović Robert (Plamen) Petković Damir (Pleternica) Šilhan Stjepan (Color emajl) Šubara Zvonimir (Pleternica) Uvalić Ivan (Birtijca) Včelik Mislav (Požega) Vidakušić Robert (Pleternica) Vukas Dalibor (Birtijca)

 

2

Adžić Milan (Birtijca) Aračić Marko (Birtijca) Bošnjak Mirko (Plamen) Dorić Dominik (Jakšić) Đak Marko (Skenderovci) Gomerčić Matej (Birtijca) Jakovljević Sebastijan (Plamen) Janjić Filip (Skenderovci) Krištofek Ivan (Skenderovci) Leist Kristijan (Grabarje) Markanjević Matej (Skenderovci) Marković Drago (Internacional) Metić Zvonimir (Plamen) Nikolaš Josip (Color emajl) Pelan Vlatko (Jakšić) Pranjić Valentin (Color emajl) Šipura Matej (Plamen) Tomas David (Color emajl) Valentić Ante (Pleternica) Zelenika Tomislav (Požega) Zelić Branimir (Internacional)

 

1

Ančurovski Hrvoje (Pleternica) Andrišek Kristijan (Birtijca) Belaj Matej (Internacional) Blašković Dario (Pleternica) Darmopil Aleksandar (Požega) Đak Nikola (Skenderovci) Jakić Jakov (Birtijca) Jelić Jozo (Plamen) Katić Goran (Internacional) Knezović Josip (Pleternica) Kordić Luka (Internacional) Krmpotić Petar (Skenderovci) Leopoldović Tomislav (Internacional) Maroši Kristijan (Požega) Mršić Tin (Skenderovci) Neruda Josip (Požega) Pajić Josip (Požega) Pavić Josip (Color emajl) Penava Rafael (Color emajl) Uldrijan Ivan (Birtijca) Vuković Ivan (Plamen) Vulić Ilija (Požega) 

Pročitano 623 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 05 Ožujak 2019 12:55